Wigtown Wanderers'a Hoşgeldiniz...
Wigtown Wanderers'a Hoş Geldiniz!

Forumumuzda vakit geçirip, role play yapmak lütfen için üye olun. 
AnasayfaSSSKayıt OlGiriş yap
Taşındık arkadaşlar! www.magusinvicta.com

Paylaş | 
 

 Dönüş

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Esean Q. Lestrange
Karanlık Lady
Karanlık Lady
avatar

Mesaj Sayısı : 132
Kayıt tarihi : 14/06/10

MesajKonu: Dönüş   Cuma Mart 08, 2013 8:44 pm

  • DÖNÜŞ


  Attığı sağlam adımları takiben düşüncelerini şekillendiren tok gürültü, yıllardır kalenin duvarları arasına sıkıştırdığı ve bundan memnuniyet duymaya alıştırdığı ruhunu azat eder gibi, derin bir dile gelişle nefes aldığını haykırıyordu. Ait olduğu yere, ait olduğu şekilde dönmenin memnuniyeti uzun senelerdir peşini kovaladığı ciddiyetin yorgun, hatta donuk hatlar kazandırdığı yüzünden dahi okunabiliyordu. Açık kehribar rengi gözlerinin etrafını saran çizgiler belirginleşmiş, keskin hatlı, mora çalan dudaklarındaki istihza dolu kıvrım siyah rugan ayakkabılarına sabitlenmiş bakışlarındaki hisleri kontrol etmeye mahal bırakmamıştı. Lestrange, kendine has huzuru kendine has sınırlar içerisinde bulabilmenin hazzını duyuyordu. Tatmin olmuşluğu ise geride bırakmaya yeltendiği, hayatını ve sahip olduğu her şeyini adayıp akabinde de terk ettiği; her şeyden öte böyle bir süs vererek korumaya çalıştığı mabedine dönmekten kaynaklanıyordu. Burun deliklerini genişleterek rutubet kokulu tünelin ağırlığını ciğerlerine doldurdu. Bedeni de bununla birlikte ağırlaşmış gibiydi.

  Graywood’a emanet ettiği kalesi feryat figan hüznünü noktalamış, onu doludizgin bir heyecanla kucaklamıştı. Aylardır gizlendiği, bilinmeyende yer alan o adayı, böylesine bir mecburiyet duymaksızın gereklilikten ötürü takip ettiği rotayı ve yaptıklarını düşünecek epey zamanı da olmuştu. Christopher Graywood gibi bir ismi öne sürüp tüm kontrolü ona verdiğini düşündürmek insanlar için iyi bir yanıltmaca olurken gündeme sansasyonel bir gelişme gibi düşen onlarca vaka, onlarca yarım kalan dosya, Wanderers’ın temiz geçmişini lekelemiş gibi durmasına rağmen aslında onları temize çıkarmıştı. Örgüt içinde ve örgüt dışında herkes onun gidişinin ardından neler olacağını konuşmaya başlamış, bakanlığın ölesiye pasif kanalları bile harekete geçeceklerini düşünerek kendilerince önlemler alarak esas gündemden uzaklaşmışlardı. Bu işine gelmişti. Gittiği süreçte büyü dünyasındaki her işin gidişatını değiştirmeyi başarmış kaosu, bununla beraber gelecekleri ve Wigtown Wanderers’ın kaderini… Her şeyi aydınlatmıştı. Kimliğini gölge bir suretin altına gizlediği kısa süre zarfında şahit olduklarının muazzam sayıldığı gerçeğinin yanı sıra, kendi lehine kullanabileceği her kuvveti saflarına katmaktan geri durmamıştı. Yeşil gök alametinin akabinde gelecekleri adı gibi öğrenmiş, bu bilinmezliğin yaratacağı galeyandan en büyük payı nasıl ayıracağını dahi kesinleştirmişti. Gerçekleşeceklerin ötesinde söylentilerle üç – beş yeniyetmenin ağzına sakız olandan, en karanlık kabusları süsleyenlere dek, her şeyden çok daha büyük bir felaket bekliyordu onları. Esean artık biliyordu.

  Hamleleri oyunun başlamasından çok önce kesinleştirilmiş bir satranç tahtasında piyonları zekice kullanmış, en kıymetli taşları peşi sıra almıştı. Şahı düşürmeye ramak kaldığını düşünüp keyifle gülerken hızlı adımlarını duraksatmaksızın omzunun üstünden geriye seslendi. “İhtiyarlamışsın Favio, adımlarımı yakalayamıyorsun.” Hatırı sayılır büyücü hiçbir şey söylemeksizin, çehresindeki daimi ifadesinde zerre oynamadan bir nebze hızlanıp onu yakalamıştı. Yalnızca bir saniye için gözlerini ona değdiren Lestrange, memnuniyetini kendine has belli edişini takdir etmeden geçemedi. Burada olmadığı kısa zamanda müritlerini nasıl bir duruma soktuğunu ve onlara ne denli zor bir şey emrettiğini adı gibi biliyordu, fire vermeyişlerinden de bir o kadar memnundu. Bir selamlaşmaya, bir hissiyat demeti bağışına gerek duymaksızın konuya girdi; sanki hiç ortadan kaybolmamış gibi.

  “Lena, Frances, Drake, Felicia, Soléne, Slavek, Esmeralda ve Sorcha. Her birini en kısa sürede bir araya getir ve konuş. Toplantının sonunda size katılırım. Bir plan istemiyorum, muazzam bir ziyafet… Wigtown Wanderers için bir şölen!”

  Gözlerini irice açıp sol elini köşedeki meşaleye doğru savurdu. Alev alıp cayır cayır yanmaya başlayan ispirto tünelin bitişini aydınlatmış ve kalenin, Lestrange’ın odasına açılan kilit noktasını açığa çıkarmıştı. Tokmağı avucuna iyice sarıp muskaya tenini tanıttıktan sonra odaya giren Leydi, kapıda buyur edilmeyi bekleyen sağ kolunu alelade bir al hareketiyle içeri çağırdı. Odasının merkezinde öylece duruyordu.

  “Aklımda bir sürü fikir var Scott, hangisinden başlasam bilmiyorum. Németh’i bakanlığa, Penthesilea ve Sorcha’yı yarım bırakılan işlere koşmalıyım. Felicia’nın gözü Odium’da olsun, o aile bize bir ordu hazırlıyor. Hogwarts’a gelince, ah… Yeni müdirenin soyunun kime dayandığını ifşa etmeyi epeydir düşünüyorum. Sanırım sabretmeliyim, sen ne dersin?”

  Odasında gezdirdiği bakışlarını en son büyücünün üzerine getirip ellerini sabırsızlıkla birbirine sürttü. Bu soruları yanıt almak için sormadığını en başında tahmin edecek kadar uzun bir süredir yanında olan büyücüye doğru üç eş adım attı.

  “Bir de Leo var. Harika, gelir gelmez ortalığı alevlendirecek onlarca malzeme çıkardım. Fakat her şeyden önce kutlama; görkemli bir ziyafet Favio, unutma.”

  İnce, siyah kaşlarını havaya kaldırıp büyücüden o klasik selamı alıncaya dek öylece bekledi. Kollarını göğsünün altına yükseltip elbisesinin uzun, geniş ağızlı bileklerine parmaklarını takarken topukları üzerinde dönüp odasında volta atmaya başlamıştı tekrardan. Sadık müridi dönüşüyle ilgili abartısız, fakat kâfi birkaç cümle söylerken tepki vermeksizin onu dinleyen Lestrange, kapı kapanmak üzereyken bir kez daha seslendi.

  “Graywood’un izlerini kalemden sil. Görevini başarıyla icra edip insanları oyaladı. Bir de Lena’yı bana gönder, ziyafet için kadife bir elbise dikmesini istiyorum.”


...........................- SON
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
Dönüş
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Wigtown Wanderers'a Hoşgeldiniz... :: Karanlık Bölge :: Güney Ülkeleri :: Wigtown :: Lestrange Kalesi-
Buraya geçin: