Wigtown Wanderers'a Hoşgeldiniz...
Wigtown Wanderers'a Hoş Geldiniz!

Forumumuzda vakit geçirip, role play yapmak lütfen için üye olun.

AnasayfaSSSKayıt OlGiriş yap
Taşındık arkadaşlar! www.magusinvicta.com

Paylaş | 

E.P.

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Vasya Nikolaevna
Vampir Leydisi & Raining Blood Sahibi

MesajKonu: E.P.   C.tesi Mart 30, 2013 2:29 am

Gecenin sesi: [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Kişisel merakın ayyuka çıkıp tarla faresi kıvamında herkesin deliğinde gezindiği devirdeyim. En değerli şeyler pisliğin içinden gelir diyor yazar, doğru mu ? Toprağın en derini, en pisi değil en temizi değil mi oysa ve daha, daha da altı aslında elmasa dönüşmeden kömürün birbirine sımsıkı tutunduğu, tutunup birbirine sığındığı tabaka tabaka birleşim değil mi? Kurtlarından arınmış toprak içinde kimleri saklayabilir? Birini. Belki iki.

O yüzdendir ki, en derinlerden en azı gelir.

Çarpık ve çarpıcı olması muhtemel bazı duyguların kabul ettirilişinde bir iltimas seziyor olsam da, kapalı kapılar ardında beni rahatsız etmeyen gerçeklerle oturuyorum. Kahvem koyu ya da açık olmuş, bir önemi yok. Önemli olan, dostlarla içmek.

Kötü günler her zaman var sevgilim. Her zaman ensemizdeler. Önemli olan onları birlikte aşmak değil mi?! Yan yana ölmedikçe bunun neresi güzel ki? Şatafatlı cümleleri bir kenara bırak, uzun kahkahaları da yarıda keselim. Mütenasip olan kılın kırk yarılmadan bana vermeye razı olduğun. Sen kal olduğun yerde. Benim ışığım gecede gündüz olur bize. Artık.

Ne demişim? Hatırlat bana da aklımda boya izi gibi yumuşacık dursun bilgiler. Benim perdelerim saten, kayıp gidiyorlar genelde ama senin sesinden hatırlatmalar her zaman güzel. Ah, hatırlattın ya, hatırladım.

Benim birkaç yıldır bedenim hiç tam manasıyla hasta olmadı. Genelde ruhum.

Ruhumuz da mı maraz- mevte yakalandı yoksa da ellerine bıraktık onu maddiyatın? Kirli çıkınları ne zamandır elbise yaptık? Ben dilimden düşeni sana, yalnız sana hayat boyunca sorumluyum. Hayattan sonra beni emanet ettiğin bambaşka sevgilinin elleri arasında yine senle sevişmek için duacı olacağım gibi.

Esbab-ı mucibem evde tuz bitmiş, tuz getirmek tat olmak işte. Benim kahkahamdaki nağme eksikken mezar taşından ne farkı var zevceyle girilen yorgan altının. Yok, düzüm, sığım, yükseğim alçağım, varım ve yokum, oturdum izliyorum. Sükunetle demlenmiş çay çöktü içime.

Arif? Sen de içer misin..?

MesajKonu: Geri: E.P.   C.tesi Mart 30, 2013 1:06 pm

Günün sesi: [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Ab-ı hayat sanıldığı kadar lezzetli değil de ne? Uğultu geceye takılmış bir karga gibi obsesif tavırlar içerisinde aynı şeyde diretmenin manası kadar tatsız aslında. Şekerli su içmek gibi canın tatlı istediğinde. Enerji tüketmek için sevmek sevilmek, sevişmek varken, kalkıp çıplak ayak kor parçaları üzerinde koşmak gibi. Sanıldığı kadar tatlı değil hayat. İllüzyondan ibaret ve çoğu zaman hiç olmaması gerektiği kadar parlak çoğunluğa. Oysa ki nerede çokluk orada muhabbet dememiş ki er kişiler. Nerede çokluk orada pislik demişler. Bak sen şu işin kerametine. Ben olsam böyle işin kerevetine tırmanmak istemem.

Mephisto ile aynı şaşkınlık içerisindeyim Faust'a karşı. İnsanoğlu nasıl bu kadar değişebilir ve ezişebilir? Ezişip büzülebilir? Ah ben Yunan Tanrısı olsaydım çekeceğin vardı benden ademoğlu ve havvakızı. Sizi izlemek bana sıkıntı verirdi çünkü. Elemlerden elem beğenmen için, insan suretinde koynuna girerdim. Sonra...

Bir çekiç var ki elimde. Hangi cüce kraldan emanet edildiği konusunda emin olamadığım. Ruhu ve mirası dev ki, beni geri tutuyor. Bir şikemperver edasıyla beklerim soğumuş yemeğimi sayesinde. Sayesinde kendim için değil, kendi içimi söylerim. Dilerim ki, tek dilek dileme hakları hep aynı sözcüklerle dolsun onların. Çünkü bazen aynalar ters konar, hiçbir şey göründüğü gibi anlaşılmaz. Yanılgılar hayatın en acı tatlıları.

Bulutlara haksızlık ediyormuşum. Güzel bir cumartesi öğleden sonrasına da.

MesajKonu: Geri: E.P.   Çarş. Nis. 03, 2013 4:39 am

Sabah körünün sesi: [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Anka'nın küllerinden doğmak için çaba sarf etmesine lüzum yoktur. Zira bu onun doğasında vardır. Değil mi?
Akbabalar duygulardan kalan leşleri tüketirken, öylece gülümseyen tüm kuş alemine selam eden Hermes...

Şimdi aklımın köşesinden bir olayı şu odanın köşesinde yaşasam. Beyaz noktaları olan rengarenk sular rafadan yumurta katılığında akarken elimi sokup parmaklarımı çevirsem aralarında. Parmaklarımdan tutup çekseler beni de. Başka bir boyuta aksak. Kimsenin konuşmak için ağzını açması gerekmese orada. Aşk olmasa. Kin ya da keyif de. Hepimiz boşlukta olsak. Boş, tamamen boş olmanın keyfini çıkarsak. Hiçbir şey düşünmemenin hafifliğini hayal edebiliyor musunuz?

Hiçbir şey düşünmeden durun hadi şimdi. On saniye, daha fazla istemiyorum. On saniye hiçbir şey düşünmeden. Tamamen yapana kadar arada bir bu on saniyeleri deneyin. Koca bir boşluğun içerisinde kendinizi siyah bir nokta olmaya ikna edene kadar düşünün. Kaybolup karışın. Tüm uzuvlardan bağımsız boşluğun içinde, hissiz kalın.Nefes almayı sürdürdüğünüzü bile fark etmeyin.

Toz tanesi gibi, en ufak esintide hangi yöne gideceğinizi belirlemeden savrulun. Dişlerinizi sıkmayın, korkmadan kendinizi bırakın. Savrulun. Sağa sola, yukarı aşağı, çapraz yönlere…Her birine giderken anlayın gittiğinizi ve öngörülerinizi oluşturmadan aklınızdan çıkarın. Sizin yerinize kötü niyetli olmayan bir evrenin kararlar aldığını düşünün. Savrulurken özgürlüğün ve anlık yaşamanın keyfine varın. Bir toz tanesi olarak ne gibi bir amacınız olabilir ki boşlukta üzerini kirleteceğiniz tek bir eşya dahi yokken?

MesajKonu: Geri: E.P.   Paz Nis. 14, 2013 12:53 pm

İkindinin sesi: [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Söylendiği gibi, yüreğime acı korkusunun acının kendisinden daha büyük olduğunu söyledim. Geceleri uyanmak için bir köpeğe dönüşmekten iyiydi öyle değil mi? Bağlar birer birer koparken ardımdaki duvarla, önüme bakmaya çalıştığım sıralarda çok daha yeni bir şey keşfettim. Biraz katı biraz sıvı, muhtemelen ebruli, çokça kokusuz ve uzun gece uykusu gibi dingin:

Affetmek.

Hem kendimi hem başkalarını. Kimseyle alıp veremediği olmayan bir deniz canlısı gibi su üzerinde süzülürken düşünüyorum şimdi. Ellerim bir kemanın yayı olsa, ben kim için ne bestelerdim? Hangi notaları kimin göğsündeki huzurdan çekip alır, birkaç es için kaç dedikoduya karşı iç çekerdim.

Ela deyişini özlediğim bir ağız var. Çok uzağımda şimdi. Tüm görünenlere rağmen göğsümün ortasına oturmuş halde oysa.

Bana son bir kez gel dese… Bu sefer hiç çekinmeden yürüyüp gideceğim.

**

Beyhude endişeler ve kötü anılar için ağlanmaz diyenlere anlayışla gülümser, sonra bildiğimi okurdum. Şimdi düşünüyorum. Haklılar. Ben ki, dünyanın en şanslı genç kadınıyım. Ben ki, saçlarımdaki kokuyla sarhoş olacağını bildiğim bir adamla, her şeyi tüketmiş gibi… Ben ki,en kötü anımın içinde affedilmenin dayanılmaz hafifliğiyle kutsanmış haldeyim.

Ben en şanslınızım.

MesajKonu: Geri: E.P.   Paz Ocak 26, 2014 5:13 am

Uyuyo musun? Uyan Vasya.

MesajKonu: Geri: E.P.   Ptsi Şub. 24, 2014 4:15 am

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
What the f* are you gonna do? That was me, it wasn't you.

Basit bir travmadan sonra nefes almaya yeniden başlamış çiçekler tomurcuklanır. Beynimin sol yanını hissetmediğim saatlerden sonra ilk iki aşamayı özenle tamamladığıma göre, tomurcuk kısımları için parmak uçlarıma bakıyorum.

Kalbim '' Çık yattığın yerden.'' dercesine atıyor.

MesajKonu: Geri: E.P.   

E.P.
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası