Wigtown Wanderers'a Hoşgeldiniz...
Wigtown Wanderers'a Hoş Geldiniz!

Forumumuzda vakit geçirip, role play yapmak lütfen için üye olun. 
AnasayfaSSSKayıt OlGiriş yap
Taşındık arkadaşlar! www.magusinvicta.com

Paylaş | 
 

 III. Sınıflar I. Ders

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Juanita A. Vargas
Cadı
Cadı
avatar

Mesaj Sayısı : 685
Kayıt tarihi : 18/09/10
Lakap : Afro bacı.

MesajKonu: III. Sınıflar I. Ders   Salı Ekim 05, 2010 1:58 pm

Dersin Konusu: Cisim değişimi.
Dersin Profesörü: Irine Lina.
Ders Zamanı / Hava Durumu:
Haftanın son günü - ilk ders / Güneşli.
Dersin İşlendiği Yer: II. Kat - Biçim Değiştirme Dersliği.
Dersin İşlenişi:
Dugbog'u çiçek yaprağına dönüştürme.
Sınıfın Durumu:


Okul artık Profesör Lina'nın simasını tanıdık buluyor. Koridorda dersliğine doğru ilerlerken ve merdivenlerde onu gören öğrencilerinin iyi günler dileklerine hafif bir gülümseme ile karşılık veriyor Profesör. İlk günlerde koyduğu sert tavırlarının hiçbirini uygulamasa da ortaya koyduğu otoriter yapısı ile öğrenciler onun yanındayken haylazlıklardan çekiniyor. İkinci katta bulunan dersliğine geldiğinde yüzüne fazla yayılmayan ama yine de görenlerin dikkatini çekecek bir gülümseme yerleştiriyor. İçeri girdiğinde sınıfta bulunan öğrenciler aceleci tavırlarla sıralarına geçmek için koşturmaya başlıyorlar. Sınıfın tam düzeninin oluşmasını bekliyor Profesör. Sınıfta ki fısıltılar ve sıra sesleri kesildiğinde öğrencilerine selam vererek oturabileceklerini söylüyor. Sınıfta ki öğrencileri süzüyor ilk başta. Dördüncü sınıflara söylediği katı kuralların tamamı onlar için geçerli sayılmıyor. Kendini büyümüş kabul eden dördüncü sınıfların sadece iplerini elinde tutabilmek için böyle katı bir Profesör izlenimi vermişti. Üçüncü sınıflara biraz daha insaflı olabilirdi.

“Yeni Biçim Değiştirme Profesör’ünüzüm. Adım, Irine Lina. Her Profesör gibi benim de bazı katı kurallarım vardır ancak bunları çiğnemediğiniz sürece sizlerle iyi anlaşabiliriz.”

Profesör sözlerine başladığında tüm sınıf bu simayı dikkatlice dinliyor. Kurallarını söylediğinde bazı öğrencilerin oflayıp pufladığını duyuyor ancak buna hafif bir tebessüm veriyor sadece.

“Derse benden sonra girmeyin ve derste izinsiz konuşmayın. Bunlar sizinle iyi anlaşabilmemiz için yeterlidir zaten.”


Profesör’ün sözlerini bitirmesinin ardından, dördüncü sınıflarla Profesör’ün dedikodusunu yapmış olan bazı öğrenciler rahatlama nidaları sergiliyorlar. Kimsenin bu kadar genç ve aynı zamanda disiplinli bir Profesör’e ihtiyacı olmadığını herkes biliyor. Özellikle Hogwarts gibi bir yerde. Profesör sınıfta bulunan sıraların arasında dolaşmaya başlıyor. Bugün ki ders hakkında bilgi vermeden önce pelerininin cebinde duran asasını çıkarıyor ve sınıfta her bir sıranın önünde bir kutu beliriyor profesörün asası ile yaptığı küçük hareketi sayesinde. Kutularda ne olduğunu merak eden öğrencilerin hepsini tekrar süzüyor ve bugün ki dersini anlatmaya başlamadan önce sınıfta turlamasını durduruyor. Tahtanın önüne geldiğinde konuşmasına başlıyor.

“Bugün ki büyümüzü kutuların içinde bulunan dondurulmuş Dugbog’larla yapacağız. Dugbog’ların ne olduğuna gelince bunu sizin araştırmanızı isteyeceğim. Ödev olarak. Bugün yapacağımız şeyse; önünüzde kutularda bulunan Dugbog’ları birer çiçek yaprağına dönüştürmek olacak. Bunun için gerekli büyülü sözcükler ‘Orchideous’. Siz bunu bir nevi çiçek buketi yaratan büyü olarak bilseniz de Dugbog’larda bu büyü, onları çiçek yapraklarına dönüştürmeye yarar. Büyülü sözcükleri tekrarlıyorum, iyi dinleyin. ‘Orchideous’

Sınıfta hâlâ bazı öğrencilerin söyleyemediğini görünce asası ile tahtaya yazılışını yazmaktan başka çaresi kalmıyor Lina’nın. Yazıyla da okuyan öğrenciler büyüyü tam olarak hatırlamaya başlıyorlar. Profesör dersin işlenişinin güzel gittiğini görünce herkesin masasında ki Dugbog’ların olduğu kutuyu asasından çıkan yeni bir büyü ile açıyor ve öğrencilerden büyüyü yapmasını istiyor. Çoğu öğrencinin ilk denemede başarılı olamayacağını biliyor. Asasını masasına koyuyor ve masasının kenarına yaslanıyor. Sınıfı oradan izliyor. Bir çok öğrencinin üçüncü ve dördüncü hatta beşinci denemelerinde başarabildiğini görünce onlara göre güzel bir konu seçtiğini görüyor. Tüm öğrencilerin büyük bir özenle yaptığı büyülerin bazılarına hayranlık nidaları sayıyor Lina. Öğrencilerin neredeyse hepsi Dugbog’lar üzerinde ki deneyimlerini başarılı bir şekilde sonlandırıyor. Profesör bu durumdan gayet memnun saatine bakıyor. Uzun bir süredir öğrencileri izlediğini farkında değil. Henüz ders zili çalmadığı için hızlı bir şekilde öğrencilerine ödevlerini söylüyor.

“Gerçekten çok başarılıydınız çocuklar. Bir daha ki dersimize Dugbog’lar hakkında bilgi edinerek gelin. Ödeviniz Dugbog’lar hakkında. Onların nasıl yaratıklar olduğunu, ne ile beslendiklerini, yaşam yerlerini ve buna benzer temel özelliklerini araştırıp gelin. Şimdilik, bu kadar. Bir daha ki derste daha da iyi performans bekliyorum sizlerden.”

Öğrencilerin ödevlerini not almalarının ardından birkaç dakika sonra dersin bittiğini belirten zil çalmaya başlıyor.

“Çıkabilirsiniz.”


Tüm öğrenciler günün ilk dersinin bittiğine sevinir bir şekilde sınıftan çıkarken son öğrenciye kadar bekliyor Lina. Son öğrencinin de çıkması ile eşyalarını toparlıyor ve sınıfı terk ediyor.


Verilen Ödev:
Dugbog’lar nelerdir. Onlar hakkında bilgi toplayınız. Birkaç görsel ile ödevinizi şekillendiriniz.
-
Ödevi ilk gönderen öğrencinin binasına +5 puan.
Dersin Akışı:
Derste olumsuz bir olay yaşanmamıştır.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
III. Sınıflar I. Ders
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» I.Snıflar---I. Ders:Astronomiye Giriş ve Tanışma
» `Mitoloji Dersi; Ders Alımları´
» sol beyin mi sağ beyin mi
» Sınıflar

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Wigtown Wanderers'a Hoşgeldiniz... :: Genel Olarak Wigtown :: Ders Arşivleri-
Buraya geçin: