Wigtown Wanderers'a Hoşgeldiniz...
Wigtown Wanderers'a Hoş Geldiniz!

Forumumuzda vakit geçirip, role play yapmak lütfen için üye olun. 
AnasayfaSSSKayıt OlGiriş yap
Taşındık arkadaşlar! www.magusinvicta.com

Paylaş | 
 

 Suçüstü

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Reanna Prurient Krghia
SFL
SFL
avatar

Mesaj Sayısı : 1261
Kayıt tarihi : 05/12/10

MesajKonu: Suçüstü   Paz Şub. 13, 2011 3:45 am

"Pekala bir bakalım.." Arada bir ıslık çalarak oldukça karanlık sınıfta hiç çekinmeden sessizliği bozuyordu. Parmaklarını bir kaç cam şişenin üzerinde gezdirdi. Dudak büküp elindeki şişeye baktı. "Ah, bu hiç işe yaramaz." Sağa fırlattığı cam şişe büyük bir sesle patlamış, içindeki sıvı yere dökülmüştü. Diğer şişelerin bir kaçına daha aynı şeyi yaptktan sonra pembe sıvıya baktı. Bu işine yarardı. Gülümsedi. Daha önce yapmadığı bir şey değildi bu. Profesörlerden ufak iksirler çalmak kimsenin ilgisini çekmezdi. Hoş, Quinn genelde en göze batan iksiri seçerdi. Fakat yakalanma düşüncesi pek de sinirini bozmuyordu. Durmstrang'ın ne kadar disiplinli olduğunu düşünecek olursak o okul bile dört yıl dayanmıştı kıza.


En son Quinn Louwheth tarafından Ptsi Şub. 14, 2011 5:50 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Achille Rouvas
Büyücü
Büyücü
avatar

Mesaj Sayısı : 131
Kayıt tarihi : 11/02/11

MesajKonu: Geri: Suçüstü   Paz Şub. 13, 2011 4:22 am

Ortak salona doğru giden bir çift ayak sesi vardı koridorda. Achille, hızlı adımlarıyla ritmik bir şekilde yürüyordu. Ara sıra çalınan ıslık çocuğun sinirlerini bozsa da ıslığın geldiği yöne hiç mi hiç gitme niyeti yoktu en başında. İksir sınıfının hafif aralanmış kapısından geçene kadar zaten o sesin nereden geldiğini bilmiyordu. Fakat son olarak tam da sınıfın kapısının önünden geçerken patlayan o camla aniden irkilmişti çocuk. Duenas, gereksiz bir hayalet diye düşünürken merakına yenik düşerek cebindeki asasını eline alıp karanlık sınıfa dalmıştı bile. Kendinden emin bir biçimde "Lumos" derken cam kırıklarını ezip geçtiği çıkan sesten oldukça belli oluyordu. Kafasını direk o baş belası hayaleti görmek için iksir dolabına doğru çevirdiğinde asası da aynı hızla dönmüştü. Ah, bakın burada kim varmış?! Quinn, baş belası bir hayaletten farklı değildi. Kızın neden Hogwarts'a postalandığı o kadar belliydi ki, burada olması bile bir açıklamaydı neticesinde. Achille gülerek kızın tam elinde tuttuğu iksire baktı, demek hırsızlık yapacaktı. Yine dört ayak üzerine düşmüştü büyücü. Bu kızla biraz oynasa fena olmazdı.

"Vay vay vay... Çok cesursun Quinn, yerin Gryffindor olmalıymış."
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Reanna Prurient Krghia
SFL
SFL
avatar

Mesaj Sayısı : 1261
Kayıt tarihi : 05/12/10

MesajKonu: Geri: Suçüstü   Paz Şub. 13, 2011 4:38 am

Yavaşça arkasını döndü ve kaşlarını kaldırdı. Aniden yaklaşan büyücü onu korkutamamıştı. Gülümsemesini suratından sildi. Asadan yayılan ışık cadının gözünü almıştı. 'Gryffindor.' Bu ismi duymak bütün kaslarını geriyordu. Yüzünü buruşturdu ve bir kaç adımla büyücüye yaklaştı. İksiri cüppesinin cebine atmıştı bile. "Aptal bir profesörden iksir çalma cesareti sende yoksa bu benim suçum değil." Gülünç ses tonunun ardından attığı ufak kahkaha sınıfta yankılanmıştı. Bilmiş büyücüyü süzdü. Herkesin onun adını bilmesi doğaldı. Hogwarts'a bu sene gelmişti ve geliş sebebiyle oldukça merak uyandıran bir cadıydı. Esnedi. "Seni bilmem ama uykum var. Ve yorgunum. İyi eğlenceler"
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Achille Rouvas
Büyücü
Büyücü
avatar

Mesaj Sayısı : 131
Kayıt tarihi : 11/02/11

MesajKonu: Geri: Suçüstü   Paz Şub. 13, 2011 4:46 am

Cadının rahat tavırları bir hayli sinir bozucuydu. Fakat zavallı cadı henüz nasıl bir yaratıkla karşı karşıya olduğunu bilmiyordu. Achille cadının sözleri üzerine derince bir nefes almıştı. Demek buradan böyle kolayca gidip uyumayı düşünmüştü. Başını tabi anlamında sallayan çocuğun tek amacı dalga geçmekti. Quinn'in hareketlenmesi üzerine Achille kendini daha fazla tutamayarak "Veritaserum kullanımının yasak olduğunu herkes bilir. Bence olduğun yerde kalmalısın." dedi. Büyücü, gözleri parlarken kıza doğru bakmayı sürdürüyordu. Elindeki asasına tekrar bir komut verip ışığın sönmesini sağlamıştı. Şimdi gözlerinin karanlığa alışmasını ve kızın vereceği tepkiyi bekliyordu. Bu tozlu iksir sınıfından hiç bir zaman hoşlanmamıştı, şuanda pek hoşlandığı söylenemezdi. Tek tesellisi yaşayacağı ufak kaçamaktan ibaretti. Bir daha bu sınıfta derse girerken en azından bu geceyi hatırlayacaktı çocuk ve az da olsa derse olan ilgisi artacaktı. Yoksa, kızı şikayet edip kesinlikle eline bir şey geçmeyeceğine emindi. Zaten oldu olası müdür ve onun gibiler ile muhattab olmasını beceremez her seferinde bir kabalık, saygısızlık yapardı.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Reanna Prurient Krghia
SFL
SFL
avatar

Mesaj Sayısı : 1261
Kayıt tarihi : 05/12/10

MesajKonu: Geri: Suçüstü   Paz Şub. 13, 2011 4:51 am

Olduğu yerde durdu yavaşça. Kaşlarını çattı büyücüye acınası bir şekilde baktı. Ezilmesi gereken bir böcek gibi görünüyordu. Sinirleri biraz olsun bozulmamıştı. Profesör bunu kanıtlayamazdı, tabii büyücü de. Doğruyu söylemesini sağlayacak iksir biraz önce ellerinden kaymış(!), yere düşüp patlamıştı çünkü. Bu gez bununla alay edemeyecek kadar sıkılmıştı. "Sence korkuyor gibi mi görünüyorum?" Cevabı bilmek istiyordu. Eğer öyleyse yıllarca kendinden nefret edebilirdi. "Ayrıca iksirin yasak olduğunu bilmen hoş. Dersine çalışmışsın. Şimdi izninle, uyumak istiyorum. Yeterince açık mıyım?"
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Achille Rouvas
Büyücü
Büyücü
avatar

Mesaj Sayısı : 131
Kayıt tarihi : 11/02/11

MesajKonu: Geri: Suçüstü   Paz Şub. 13, 2011 4:59 am

Achille kızın ezici bakışları ve yere bıraktığı iksirin şişesinin tek etkisi olarak gülümsemişti. Kızın bilmediği belki de onlarca şey vardı. Hatta ilkini birazdan şahsen Duenas açıklayacaktı. Mesela, profesör bunların korunması için elbet bir şeyler yapıyordu. Yeni yeni çıkan sakallarını kaşıyan büyücü düşünüyormuş gibiydi. Kız ona dik dik bakarken " Hayır açık değilsin sadece fazla yenisin. Profesörün aptal olduğunu mu düşünüyorsun? Mesela o yere attığın şeyin gerçek bir veritaserum olmadığını iddia etsem ve gerçeğinin Profesör tarafından korunduğunu söylesem? Hani senin gibileri böyle hatalara düşmesin diye. Bir damlayla neler dökülür senden biliyor musun?" Ufak bir kahkaha atmıştı çocuk. Profesörün güçlü iksirleri bu dolapta bırakmadığından adı gibi emindi. Bunu daha geçen gün Serpent'tan bizzat konuşurken duymuştu. O asla yanlış bilmez, yanlış bilgi edinmezdi.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Reanna Prurient Krghia
SFL
SFL
avatar

Mesaj Sayısı : 1261
Kayıt tarihi : 05/12/10

MesajKonu: Geri: Suçüstü   Paz Şub. 13, 2011 5:06 am

Şaşırmış gibi yapıp kafasını salladı. Gitmekten vaz geçmiş gibi görünüyordu. Adımlarını büyücüye yöneltti ve yeterince dibine girdiğinde ritimden yoksun bir şekilde alkışladı büyücüyü. Profesör de çocukların bunu düşünmesini istiyor olmalıydı. Aynı iksir şişesinden beş adet görmüştü dolapta. En keskin kokanı seçip cebine atmıştı. Doğru olan olmayabilirdi fakat farklı olan olduğuna göre onu seçmeliydi. Gülümsedi. "Yemeğini bitirmezsen arkandan ağlar dediklerinde de inanmıştın öyle değil mi? Ah, zavallım." Alaycı tonunu değiştirdi ve bu kez sırtını dikleştirdi. "Canımı sıkıyorsun."
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Achille Rouvas
Büyücü
Büyücü
avatar

Mesaj Sayısı : 131
Kayıt tarihi : 11/02/11

MesajKonu: Geri: Suçüstü   Paz Şub. 13, 2011 1:39 pm

Dibine kadar girmiş ellerini bir birine vuran kıza haddini bildirme zamanıydı. Herkes iksir sınıfının işleyişini iyi bilirdi, Slytherin'liler hele daha da iyi bilirlerdi. Achille zevk alıyormuşcasına gülüyordu kızın bu bilmiş tavırlarına. Sonra bir anda ciddileşip yeşil gözlerini kıstı ve "Sen şimdi, anlamayacağını mı sanıyorsun?" Kız az da olsa hayal dünyasında yaşıyordu; profesörden daha zeki olduğunu sanırken ve bir de bu olayın böyle kapanacağını düşünürken. Achille dudakların büzüp kafasını iki yana salladı. İsterse dolapta o şişelerden yüz tane olabilirdi. Profesör tek bakışıyla eksileni görüp kendi özel yapımı şişlerinin kaybolduğunu veya hasar aldığını anlardı. Üçüncü sınıfta aldıkları bir derste, profesör çalıntı veya yanlış iksir kullanımını önlemek için her püf noktayı öğretmişti. İçlerinden biri de kırılan bir şişeyi eski haline getirip onlarca şişe arasına koyduklarında hangisinin o olduğunu bize rahatça gösterebilmekle alakalıydı ki bunu yapan tek kişi profesör olabilmişti. Ne hoş, bakalım kız nasıl kaçacaktı. Achille derin bir nefes alırken "Blöf yapıyor da olabilirim, yapmıyor da. Peki sen bunu nereden bileceksin?" Ortada blöf falan yoktu oysa, çocuk adı gibi emin olduğu bir şey için uyarıyordu ya da tehdit ediyordu kızı.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Reanna Prurient Krghia
SFL
SFL
avatar

Mesaj Sayısı : 1261
Kayıt tarihi : 05/12/10

MesajKonu: Geri: Suçüstü   Paz Şub. 13, 2011 6:04 pm

Sevimli bir gülümsemeyle geri gitti ve saçlarını kulaklarının arkasına attı. Büyücünün aksine korkması gerektiğini düşünmüyordu. Yakalanmayı umursamıyordu ki. "Profesörün anlamayacağını söylemedim." Elbet anlayacaktı. Durmstrang'dan olaylı bir şekilde atılmış ve Hogwarts'a gelmişti. Aklına gelecek ilk ismin kendisi olduğundan da emindi. Ama bu yine de korkmasını sağlamıyordu. "Yakalanmaktan korkmuyorum ki."
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Achille Rouvas
Büyücü
Büyücü
avatar

Mesaj Sayısı : 131
Kayıt tarihi : 11/02/11

MesajKonu: Geri: Suçüstü   Paz Şub. 13, 2011 11:58 pm

Büyücü tek kaşını kaldırarak kıza baktı. Karanlığa alışmış olan gözleri ve koridordan gelen meşalenin ışığıyla gülümsüyordu cadıya. Derince bir nefes daha alıp "Neden korkarsın peki? Mesela Hogwarts'tan atılacaksın ve bir daha kimseye zarar veremeyeceksin çünkü Azkaban'a yollayacaklar seni. Burada olman seni dokunulmaz yapıyor, yoksa yediğin o haltları herkes biliyor Quinn." dedi. Bir solukta konuşmuştu büyücü hızlıca. Kızın artık bir şekilde gözünün korkması gerekiyordu ve bu kız gibi psikopat olan biri, yalnız kalıp iş çevirememekten korkardı ancak. Doğru tarafından tutuşturmuştu bu sefer kızın eteğini. Sarışın cadının gözlerinde az da olsa bir korku hali oluşuyordu.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Reanna Prurient Krghia
SFL
SFL
avatar

Mesaj Sayısı : 1261
Kayıt tarihi : 05/12/10

MesajKonu: Geri: Suçüstü   Ptsi Şub. 14, 2011 5:04 am

Korkunun bedenini bir saniyeliğine esir almasına izin vermişti cadı. Fakat ardından cümleyi tartıp düşündükçe, ve Azkaban'da olma fikri gözünün önüne gelince tekrar eski haline döndü. Ardından gerçekten neden korktuğunu sordu kendisine. Ceza almaktan, yakalanmaktan, birilerini kaybetmekten, ölmekten korkmuyordu. Gözlerinde bliren panik neden korktuğunu hatırladığına işaretti. Kimse asasını alamazdı. Hiç kimse, ama hiç kimse onun cadı oluşunu engelleyemezdi. Yutkundu. Azkaban'da bu başına gelebilirdi, evet. Alt dudağını ısırdı ve bir kaç adım daha geriledi. Korktuğunu belli etmiyordu, bundan emindi.

"Yalnızca bir iksir yüzünden Azkaban'a gönderileceğimi mi sanıyorsun bay zeki..."
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Achille Rouvas
Büyücü
Büyücü
avatar

Mesaj Sayısı : 131
Kayıt tarihi : 11/02/11

MesajKonu: Geri: Suçüstü   Ptsi Şub. 14, 2011 3:41 pm

Geri geri bir kaç adım atan kızan ayırmıyordu gözlerini Achille. Bir şeyler yakalayacaktı kızın korkmasını sağlayacak. Duenas gözlerini devirirken söylediklerinden büyücüyü anlamadığı oldukça net bir biçimde anlaşılıyordu Quinn'in. " Pekala, beni anlamadın herhalde. Şöyle düşünelim. Buraya postalanma nedenlerin ve üstüne bir de hırsızlık. Şimdi ne diyorsun? Okulunun bitmesini bekliyor bile olabilirler Louwheth. Hogwarts'ta en ufak şeyler bile affedilmez, postalanırsın. " Pis pis sırıtıyordu Achille. Söylediklerine kendi bile inanacak kadar ciddiyetle söylemişti. O bilmiş ve sinir bozucu yüz ifadesi yüzünde yer alırken kızın hal ve hareketlerini inceliyordu.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Reanna Prurient Krghia
SFL
SFL
avatar

Mesaj Sayısı : 1261
Kayıt tarihi : 05/12/10

MesajKonu: Geri: Suçüstü   Ptsi Şub. 14, 2011 4:59 pm

Olanlar ve büyücünün saçmaladığı her şey sinirini bozmaya başlamıştı. İyice gerildiğini ve sıkıldığını fark etti. Abartılı bir sesle iç geçirdi. Daha fazla uzatmamak ve uyumaya gitmek istiyordu. Şişeyi aldığına neredeyse pişman olmak üzereydi. "Bak, sana olayları özetliyorum. Umurumda değil! Hem bu seni neden bu kadar ilgilendiriyor? Eminim bu saatte buralarda olmanı gerektiren bir sebep vardır. Neden işine gitmiyorsun ve ben de uyumuyorum?" Gittikçe sinirlenen cadı büyücünün gözlerinin içine bakıyordu.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Achille Rouvas
Büyücü
Büyücü
avatar

Mesaj Sayısı : 131
Kayıt tarihi : 11/02/11

MesajKonu: Geri: Suçüstü   Çarş. Şub. 16, 2011 4:25 pm

Achille oflayarak Quinn'e bakıp geriye doğru bir adım attı. Amacı sadece eğlenmekti ama kız o kadar inatçıydı ki daha fazla uğraşmak istediğini düşünmüyordu bu çıtırla. Hızlıca omuz silkti Duenas ve ardından kıza "Sanırım bu gün havamda değilim. Ama bunu unutmayacağım." dedi. Suratındaki o pislik ifade her an kızı ele vereceğine işaret ediyordu. Sinsi gülüşü gözlerindeyken kapıya doğru yürüdü ve sabahtan beri uyumaktan bahseden kıza doğru dönüp kapıyı işaret etti.

"Lütfen, bayanlar önden."
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
Suçüstü
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Wigtown Wanderers'a Hoşgeldiniz... :: Genel Olarak Wigtown :: Ders Arşivleri-
Buraya geçin: