Wigtown Wanderers'a Hoşgeldiniz...
Wigtown Wanderers'a Hoş Geldiniz!

Forumumuzda vakit geçirip, role play yapmak lütfen için üye olun.

AnasayfaSSSKayıt OlGiriş yap
Taşındık arkadaşlar! www.magusinvicta.com

Paylaş | 

Aurora A p h r o d i t e Rose Octavianus .. ~

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Aurora A. R. Octavianus
Slytherin IV.Sınıf
Slytherin IV.Sınıf

Lakap : Aurora. Yazıldığı gibi okunur bebeğim :)

MesajKonu: Aurora A p h r o d i t e Rose Octavianus .. ~   Ptsi Nis. 18, 2011 11:52 am

Aslında hiç bir şey göründüğü gibi değil. Her yapılanın altında saçma bile olsa bir açıklama yatar. Ne kadar çılgınca olursa olsun bu böyledir. Örneğin; ce-ce-ce sesleri çok saçmadır ilk başta. Fakat çocuk kendi dilini öğrenmeden önce bu sesleri çıkarır. Bu onun için bir tür alıştırmadır. Ya da aldatan bir kişi... Aslında aldattığı kişiyi sevmediğinden aldatmamıştır. Yalnızca bir anlık bir şeydir bu.. Ya da istediğinden daha fazlasını istemek..Ya da çocuğunu bırakmak zorunda kalan bir anne. Onun çektiği ızdırabı, pişmanlığı kim çekebilir? Kim canından bir parçayı öylece bırakabilir ki?

Tek bir istisnası var açıklama yapılamayanlar arasında. O mu? O 'Aşk'. Canınızı yakar ama açıklama yapamazsınız. Aldatırsınız açıklama yapamazsınız. Bazı şeyler değişmez ya.. Aşkta hiç değişmeyecek. Hep acı çektirecek, canını acıtacak, kaçacak. Sen onu yakalamaya çalıştıkça düşeceksin. Dizlerin kanayacak..

Kısacası.. Aşk böyle bir şey..
Aurora A. R. Octavianus
Slytherin IV.Sınıf
Slytherin IV.Sınıf

MesajKonu: Geri: Aurora A p h r o d i t e Rose Octavianus .. ~   Salı Nis. 26, 2011 3:14 pm

Bugün bir kez daha anladım bir şeyi; hayat aslında çok kısa ve üzüldüğümüz çoğu şey -%99'u- boş bir lakırdı. Düşünsenize bir. Okula gidiyorsunuz, geç kalıp da isim almasınlar, boşu boşuna 1 ders gitmesin diye nefesiniz kesilircesine koşuyorsunuz. Ve Azrail sizi okulda buluyor. Nefesiniz gerçekten kesiliyor. Önce bayılıyorsunuz daha sonra canınız alınıyor.. Ne kadar acı bir şey. Henüz gençliğinin baharını yaşayanlarında canı gidiyor, yetmişlik amca-teyzelerinde. En çok acı veren de şudur ki bence, o gencecik fidan olan gençlerin henüz aile bile kuramadan, henüz baba/anne olmanın sevincini ve heyecanını yaşayamadan cennete gitmeleri ya da mahşere.

Ölüm gerçekten acı verici. Ailesine ya da kendisine. Önünüzde can çekişirken ölen birini görseniz ne yapardınız? O can çekişmeleri canını yakmayacak mı? Peki ya ailesi, dostları, yakınları? O can alındıktan sonra onların hali ne olacak?

Peki nerede öldüğümüzde aslında önemli değil midir? Okulda herkesin izlediği anda ölmek... Ya da iş yerinizde arkadaşlarınızın arasında ölmek... Ya da ailenin gözünün önünde ölmek..

Ölüm her zaman bir son olmamalı. Bir başlangıçtır aslında. Diğer dünyanın başlangıcı. Ve insan bu hayatta ne yaptıysa hepsinin hesabını verecek. Pollyanna olmamalı, ama kötü de düşünmemeli, kendini üzmeyip hayatına devam etmeli...
Aurora A. R. Octavianus
Slytherin IV.Sınıf
Slytherin IV.Sınıf

MesajKonu: Geri: Aurora A p h r o d i t e Rose Octavianus .. ~   Çarş. Nis. 27, 2011 6:34 pm

" Or perhaps in Slytherin,
You'll make your real friends,
Those cunning folk use any means,
To achieve their ends. " *

Founder
Salazar Slytherin

House colours
Green and Silver

Animal
Serpent

Traits
Ambition, cunning, determination, resourcefulness, self-preservation, pure-blood

Head
Horace Slughorn
Severus Snape (formerly)

Ghost
The Bloody Baron

Common room
Slytherin Dungeon

Ve güç peşindeki Slytherin
Çok hırslı olanları severdi.
-Ateş Kadehi
Düşersin belki de Slytherin'e sen,
Bir başkadır sanki oraya giden,
Amaçları için neler yapmazlar
Açıklasam bitmez sabaha kadar.
-Felsefe Taşı
Dedi ki Slytherin,
"Biz sadece Soyu en saf olanları eğitelim."
-Zümrüdüanka Yoldaşlığı

* Ve güç peşindeki Slytherin,
Hırslı olanları severdi.
-Eğer sizde amacınıza ulaşmak için ısrarlıysanız,
-Slytherin'de yeriniz hazır.
Aurora A. R. Octavianus
Slytherin IV.Sınıf
Slytherin IV.Sınıf

MesajKonu: Geri: Aurora A p h r o d i t e Rose Octavianus .. ~   Salı Ağus. 09, 2011 3:00 pm

Yaz tatillerimi Ankara'da geçirsem bence daha eğlenceli, hareketli ve güzel olur. Ama annemin kırılmasından o kadar çok korkuyorum ki. Sanırım 2 yıl sonra bazı şeyler çok değişecek.
Aurora A. R. Octavianus
Slytherin IV.Sınıf
Slytherin IV.Sınıf

MesajKonu: Geri: Aurora A p h r o d i t e Rose Octavianus .. ~   Cuma Eyl. 23, 2011 7:06 pm

Hayatımı baştan sona değiştirecek tercihlerimin arasında bir de aşk'la uğraşmak gerçekten yoruyor beni. Hani staj yerimi belirlemek istiyorum gelecek yıl için fakat sevgilimden ayrılıp, aşk acıları çekip eve kapanıyorum. Tam ders çalışıcam mesaj atıyo heyecanlanıyorum dersleri bırakıyorum. Tamam konuş, anlat, içini dök, hatta istiyorsan bi daha çıkalım ama hayatıma mani olma. Neden hep en uygunsuz zamanlarda gelirsin ki sen aşk?

Aşk ne zaman geleceğini bilmiyor, peki sen neden en uygunsuz zamanlarda geliyorsun ki acı? Neden hep mutlu anlarımda aklıma gelip birden bütün şevkimi kırıyorsun ki? Neden, neden, neden? Hayatımda olması gerekenler artık hayatımda olacak, gerisi pekte umurumda değil açıkçası.

Bundan sonra o da ederi kadar ... !

Aurora A. R. Octavianus
Slytherin IV.Sınıf
Slytherin IV.Sınıf

MesajKonu: Geri: Aurora A p h r o d i t e Rose Octavianus .. ~   Ptsi Ara. 19, 2011 10:16 pm

Insanları anlamıyorum. Birbirlerini kullanabilmek için birbirlerini ezecekler neredeyse. Bazen acaba ben mi çok safım diyorum yoksa onlar mı çok kurnaz? Ben mi çok seviyorum onlar mı insanları çok iyi tanıyorlar? Bu soruların cevaplarını bulabildiğim anda sanırım bütün her şeyi anlayabileceğim... Peki soruyorum sana Sol Yanımdaki.. Neden kullandın beni? Neden saflığımı kirlettin? Neden beni bırakıp gittin peki? Çok mu geldi sevgim? Yoksa yeterince sevmiyor mu dediler sana? Yanındaki mutlu eder inşallah Sol Yanımdaki. Mutlu olamazsan gelme tekrar bana. Dönemem tekrar sana.
Sponsored content

MesajKonu: Geri: Aurora A p h r o d i t e Rose Octavianus .. ~   

Aurora A p h r o d i t e Rose Octavianus .. ~
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası