Wigtown Wanderers'a Hoşgeldiniz...
Wigtown Wanderers'a Hoş Geldiniz!

Forumumuzda vakit geçirip, role play yapmak lütfen için üye olun.

AnasayfaSSSKayıt OlGiriş yap
Taşındık arkadaşlar! www.magusinvicta.com

Paylaş | 

Koalafication

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Sayfaya git : 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Sonraki
YazarMesaj
Pamelia Cauas
Simyager
Simyager

MesajKonu: Koalafication   Paz Mayıs 22, 2011 9:45 pm

edit:

En son Pamelia Cauas tarafından Salı Tem. 09, 2013 1:01 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi
Pamelia Cauas
Simyager
Simyager

MesajKonu: Geri: Koalafication   Ptsi Mayıs 23, 2011 3:03 pm

Birooool, Birol bi' çay çek! Birol, su getir!
Hatçee, çık lan tuvaletten! Hatçe, biliyorum içerde olduğunu, neyin kafasındasın sen? Hatçeee!

Yabancı Dil Sınıfı böyle şizofrendir. <3

Pamelia Cauas
Simyager
Simyager

MesajKonu: Geri: Koalafication   Ptsi Mayıs 23, 2011 10:05 pm

-O kızı da sil. Benim sevmediğim herkesi sil.
-İsim söyle.
-Püren.

Söyle bakalım Lady Pamelia, Kayıp Kasabandan çıkmasaydın olur muydu bunlar? Düşer miydin böyle gözden, kasabanın Lady'siydin sen; silebilirler miydi seni akıllardan? O akıldan. O kalpten silebilirler miydi? Unutturabilirler miydi senin sardığın yaraları ve açtırabilirler miydi senin vücudunda yaralar daha bir öncekinin izleri silinmemişken.

Sen sevginden açmıştın kendi bedeninde baktıkça geçmişi hatırlatacak o yaraları, onlarsa nefretlerinden istediler daha fazla yaralanmanı.

AL: Artık o yoluna, biz yolumuza.
Pamelia: Onsuz yol düşünemiyorum.
PW: Aptalsın sen Pamelia. Koca bir aptal.

Pamelia Cauas
Simyager
Simyager

MesajKonu: Geri: Koalafication   Çarş. Mayıs 25, 2011 10:25 pm

-Korkuyorum.
-Ben de.

Pamelia Cauas
Simyager
Simyager

MesajKonu: Geri: Koalafication   Perş. Mayıs 26, 2011 10:49 pm

I've been here before a few times and I'm quite aware we're dying.
And your hands they shake with goodbyes and I'll take you back if you'd have me.
So here I am, I'm trying. So here I am, are you ready?

Oturduğu yerde uyumaya çalışan PW. aynanın önünde dikilmiş kendi gözyaşlarını seyreden ve boğulacakmışçasına yalnızlığa hıçkıran LPC.ye susmasını söyledi fakat sözler yeterli değildi o dakika itibariyle; ruhunu ve kalbini emanet etmişti ona, o ise acımasızca biriktirdiği herşey için satmıştı tüm varlığını. Şimdi ne olacaktı? Herkesin yanında gülümserken ikisi baş başa kaldıklarında çatışıyorlardı. Sessiz çığlıklar ve kupkuru gözyaşları ise hiçbir yere varmayacaklardı. Bitmemiş miydi herşey, henüz iki gün önce.

Pamelia Cauas
Simyager
Simyager

MesajKonu: Geri: Koalafication   Salı Mayıs 31, 2011 10:15 pm

Der Regen ist laut Da draussen und hier drinnen ist es g r a u . Dunkle Mauern haben meinen Fluchtpunkt verbaut Die Lichter gehen aus. Ich schliess alle Türen, die Zimmer voll Visionen von dir. Mein Herzschlag lässt den Boden vibrieren, Ich hab nichts mehr zu verlieren Lass uns laufen Wenn die Dunkelheit kommt. Irgendwo hat unsere Zukunft begonnen, hinterm Horizont Lass uns laufen Bis die Nacht sich erhellt und bis der letzte Regen der Welt über uns zerfällt. Ich geh auf den Schienen. Ich lass mich von den Wolken mitziehen und zähle j e d e n S c h r i t t ohne Sinn irgendwohin. Ich weiss nicht was kommt, ich weiss nicht was war. Ich weiss nur du bist nicht mehr da. Der Wind weckt mich auf, ich merk dass ich lauf. Wie tief ist zu tief, wie weit ist zu weit. Wo ist der Anfang und das Ende der Zeit?

G i b m i r e i n e n S i n n , b i t t e b r i n g m i c h d a h i n .

Lawrence Pablo Cornruth
Vampir
Vampir

MesajKonu: Geri: Koalafication   Salı Haz. 07, 2011 3:23 pm

Öhöm, günlük.
İlk defa günlük yazarmış gibi yazacağım falan ama, kısa olacak. Günün özeti; Gözlerimi açar açmaz kendimi fon müziği 'Whoo let the dogs ouut?' olan kredi kartı reklamındaki adam gibi sokakta koşar buldum. Servise geç kalmıştım. Tek elimde sözlüklerim diğer elimde kitaplar, çantam arkamdan geliyo kuyruk misali, bi' ara havada uçuyordu, ciddiyim! Neyse okula kadar uyudum serviste. Bi'kaç mesaj cevapladım. İlk iki ders Almancaydı, Almanca öğretmenimizin seneye başka bir okulda olacağını öğrendik ilk iki derslik moral çöküntüsü yaşadım. İkinci ders de Dil ve Anlatım sınavı olduk; 65 aldım. Sonra iki ders İngilizce vardı ama dersi hiç dinleyemedim, uyudum. Son dört ders boştu... Kısaca anlatmak istersem boş dersler aynen şöyle geçti; "Alaaan! Alan'la Alysia sevişti höh! Olm parfümden başka birşey vermedi sinir oldum, alıp kaçmak vardı da yapamıyorum öyle. Hadi şarkı söyleyelim. Karaokee! Olm gülmeyin. Püren güleni sustur; peki, kırarım len kafanızı! Sese bak! O ses senden çok puan alıyo n'aber? Rabiş bana gülen olursa da sen sustur. Oğulcan dedi ki eğer oynayacak birşey bulursanız bana mesaj atın. Hadi sessiz sinema o zaman. Moralim bozuk oynayacak halim yok. Gerizekalı sen demedin mi Yunus'a oyun bulun çağırın beni diye? Bozulmasın laaağn moralin! Diana'ya rezil oldum nasıl bozulmasın?! Oha, oha! Furkan'a bak! Bilmiyorum bugün bana ne oldu hiç çıkmazdım böyle. Sıla ders çalışıyo oğlum. Karneden bir önceki gün bile sınav ister kız. Burcu kırdın! Biliyorum hiç kimse anlamadı, ben de anlamadım dert etmeyin. Sonra yine servise bindim birkaç mesaj cevaplayayım derken uyuyakalmışım. Tam zamanında da uyanıp eve geldim, hehe.

Günün olayı;
Matematik dersim karneme üç geliyooooor!
Mutluyum bugün, bir de ikizim trip atmıyor olsaydı harika olacaktı.

Günün şarkısı; Queen - We are the champions.
Pamelia Cauas
Simyager
Simyager

MesajKonu: Geri: Koalafication   Cuma Haz. 10, 2011 2:15 pm

Wherever you go, you know I’ll be there.
If you go far, you know I’ll be there.
I’ll go anywhere so I’ll see you there.

Pamelia ağlamamak için gözlerini kırpıştırıp herkese karşı koruduğu suskunluğunu bozdu bir defa daha. WE. yere bakarak dinliyordu, ATC. ise devam etmesini istiyordu analtmaya. O da karşı durmadı. Hepsi bittiğinde ona bakan iki çift gözdü gördüğü fakat hissettiği ona kenetlenmiş iki kalpti. Minnet etti, "Ölemezsin." dediler, "Biz hep senin yanındayız." Bakmakla yetinebildi. Kısa bir süre sonra "İyi ki varsınız siz." sözcükleri döküldü dudaklarından. PW. susmuştu, onlar olmasa ne yapacaktı zaten?

Pamelia Cauas
Simyager
Simyager

MesajKonu: Geri: Koalafication   Ptsi Haz. 13, 2011 11:27 pm

I close both locks below the window, I close both blinds and turn away.
Sometimes solutions aren't so simple, sometimes goodbyes the only way.

LPC "Hayır." diye haykırdıkça daha büyük duvarlar örülüyordu gözlerinin önünde. Asla yıkılmayacakmışçasına kalbini daraltıyorlardı.

Pamelia Cauas
Simyager
Simyager

MesajKonu: Geri: Koalafication   Salı Haz. 14, 2011 10:27 am

Niçin onlara ihtiyaç duyduğunuz tek günde çevrenizdeki herkes ya gözlerini kapatır ya da göz yaşlarınızı hiçe sayarak sizden kaçar? Niçin?

Pamelia Cauas
Simyager
Simyager

MesajKonu: Geri: Koalafication   Çarş. Haz. 15, 2011 9:31 am

Wie soll es mir schon geh´n – Ihr guckt euch nicht mehr an und ihr glaubt ich merk das nicht. Wo soll ich jetzt hin – was habt ihr euch gedacht? Sagt es mir jetzt in mein Gesicht. Sagt wofür das alles hier zerbricht, es macht mich fertig. Es ist gegen meinen Willen, es ist gegen jeden Sinn. Warum müsst ihr euch jetzt trennen - eure Namen umbenennen? Unser Ende ist schon hier und ihr sagt es nicht vor mir. Ich hasse euch dafür. Es ist gegen meinen Willen dagegen - b i n d a g e g e n . Habt ihr schon vergessen wie es einmal war? Habt ihr unsere Bilder schon verbrannt? Ich hau Bretter vor die Fenster – verriegel meine Tür. Ihr sollt nicht seh´n dass ich nicht mehr kann, eure Welt tu´ ich mir nich´ mehr an. Sie macht mich fertig. Spart euch eure Lügen – ich will sie nich´ mehr hör´n. Den letzten Rest an Liebe. Braucht ihr mir nicht mehr zu schwör´n. Ich will euch nicht mehr länger stör´n –

Pamelia Cauas
Simyager
Simyager

MesajKonu: Geri: Koalafication   C.tesi Haz. 18, 2011 12:50 am

Hiç bu kadar azarlandığımı hatırlamıyorum. o.o
Daima beni düşündükleri için azarlayan ATC. & WE.'ye teşekkürlerimi sunuyorum. İyi ki varsınız leyn.

Pamelia Cauas
Simyager
Simyager

MesajKonu: Geri: Koalafication   Salı Haz. 21, 2011 12:26 am

Popom! Huh! Sayın CG. Ankara'ya gelir, soluduğum havayı kirletmeye başlarlar da ben tepkisiz mi kalırııım? Ol dı creyzi şit ay did tunayt dooz vud bi dı best memoriiiz. Oh yeah. Hot pics of CG. Tatil asıl şimdi başladı olm! (L)

Pamelia Cauas
Simyager
Simyager

MesajKonu: Geri: Koalafication   Salı Haz. 21, 2011 2:33 am

This vacations useless, these white pills are kind. I've given a lot of thought on this 13-hour drive. I miss the grinding concrete where we sat past 8 or 9 and slowly finished laughing in the glow of our head lights. I've given a lot of thought to the nights we use to have, the days have come and gone, our lives went by so fast. I faintly remember breathing on your bedroom floor where I laid and told you but y o u s w e a r e d y o u l o v e d m e m o r e . Do you care if I don't know what to say? Will you sleep tonight or will you think of me? Will I shake this off, pretend its all okay that there's someone out there who feels just like me... There is. Those notes you wrote me, I've kept them all. I've given a lot of thought of how to write you back this fall. With every single letter, in every single word, there will be a hidden message about a b o y w h o l o v e s a g i r l . Do you care if I don't know what to say? Will you sleep tonight or will you think of me? Will I shake this off, pretend its all okay that there's someone out there who feels just like me... There is.

Pamelia Cauas
Simyager
Simyager

MesajKonu: Geri: Koalafication   Salı Haz. 21, 2011 9:14 am

Love's the funeral of hearts.

Lady Pamelia Cauas artık biliyordu kalbinin cenazesinin aydınlık mı aydınlık bir Salı sabahı kulakları parçalayan kuş cıvıltıları içinde kaldırıldığını. Gözyaşlarıyla yıkanmış, masumiyetten fazlasını taşıyamayan bir sevginin doğumu bir diğer kalbi söndüremezdi. Geç de olsa öğrenmişti, melekler artık kanlı gözyaşları döküyorlardı yağmurlarla ve toprağını acıyla suluyorlardı. Kalbini uzaklara gömmüş bir beden ve aşkı benliğinden savurup atmak isteyen bir ruhla kim baş edebilirdi O'ndan başka? Tüm şarkılar susmuştu artık, hepsi iki kalbin ölümünü seyrediyorlardı. Belki biri yaşayacaktı fakat Pam'in kalbi daima korkacaktı. Daima ürkütecekti onu toprak altında gördüğü karanlık, yeryüzüne çıkmayı bekleyen onlarca çığlık. Ve söylenememiş kelimeler; G i t m e .

Pamelia Cauas
Simyager
Simyager

MesajKonu: Geri: Koalafication   Salı Haz. 21, 2011 4:13 pm

Aşk kalplerin cenazesi ve zulmün bir şiiridir melekler hayatın baharındaki şeytanın çiçeklerinin üzerine kan ağladıklarında. Kalplerin cenazesi ve merhamet için bir savunmadır aşk seni benden ayıran bir silahken. Kız, senin narin duyguların ve umutlarının mezarlığına doğan güneşti. Oğlan, seni savunmasız ve solgun parıltısıyla çizen Ay'dı. Kız, tüm kargaşayı ve korkuları yıllardır burada taşıyan ve unutmaya çalışan rüzgardı. Oğlan, huzursuz ve ıssız bir ateşti ve sen de onun alevine yaklaşan bir pervane gibiydin.

Pamelia Cauas
Simyager
Simyager

MesajKonu: Geri: Koalafication   Ptsi Haz. 27, 2011 9:44 pm

Elma & sivrisinek alerjisi olan, örümcekten korkan; Nena, Placebo, David Bowie, Green Day dinleyen; BMV kullanan, muhteşem dans eden; Prison Break, Lost, Nip/Tuck seyreden; sexy hexy, şekere bayılan, brokoli sevmeyen, tüm öğünlerinde pizza tüketebilen, yemek yapamasa da sos hazırlayabilen, Eylül 01 doğumlu; Britney Spears ve Olsen ikizlerini beğenen; Marlboro Light kullanan, çakma siyahşın, mükemmeliyetçi, hayvan sever ama çakma vejetaryen, kahverengi gözlü, İngilizce konuşamayan, 2008'de ameliyat geçirmiş, her yere kendi mikrofonunu taşıyan başka iş yapmayan bir adam.

Pamelia Cauas
Simyager
Simyager

MesajKonu: Geri: Koalafication   Çarş. Haz. 29, 2011 7:20 pm

LR. & VDR.
Aaağoovoouuooğoooaaaadsfhgksdfdghkjhlkm...

Pamelia Cauas
Simyager
Simyager

MesajKonu: Geri: Koalafication   Perş. Haz. 30, 2011 9:17 am

He dün gece radyoda da rezil ettim kendimi hani. ♥

Pamelia Cauas
Simyager
Simyager

MesajKonu: Geri: Koalafication   Paz Tem. 03, 2011 1:10 am

Now I hate it 'cause I cannot speak, I lost my voice.
Speechless and redundant 'cause I love you's not enough,
I'm lost for words.

Neydi yanlış giden? Benim duygularım mı yoksa senin sözlerin mi? Niçin yalnızca diğerleri gibi kalamadın zihnimde, kalbimde? Ben mi izin verdim kapalı kapıları ardına dek açıp içeri girmene yoksa sen mi zorla dayandın kalbime? Öyle birşeysin ki sen; vazgeçmeyi bir yanım delicesine isterken bir diğeriyse göz yaşları döküyor senin yokluğunun düşüncesiyle dahi. Hiçkimseden korkmadım hayatımda senden korktuğum kadar... Öyle bir aşkın içindeyim ki dokunabiliyorum ona ama benim diyemiyorum. Ve diyemeyeceğim, ne yazık ki. İnan günlük, istemedim ben de böylesine bir duruma düşmeyi, bilmiyordum ben de. Ve şimdi çıkış yolunu da bilmiyorum işte, çok aptallık ediyorum. Fakat hala hayır diyemiyorum.

HallofMirrors:

Pamelia Cauas
Simyager
Simyager

MesajKonu: Geri: Koalafication   Salı Tem. 05, 2011 6:59 pm

Şu sıralar herkese eskisinden daha çok ihtiyaç duyuyorum. Herşeye.
Uykuya mesela, ansızın gelip gözlerime gecemin karanlığının bürünmesine; dinlenmeye, rüyalara, hayallere.
Sonra posterlerime, beyaz duvarlarımı canımı yakmadan önce örtmelerine.
Filmlere; beni güldürmelerine, korkutmalarına, ağlatmalarına, umut vermelerine.
Dizilere; boş zamanlarımda aklımı kurcamalarına.
Sınıfıma; her gün tüm nefreti, tüm acıyı onlara tüm ayrıntısıyla anlatabilmeye yine. Ve beni güldürmelerine.
Yemek yemeye ihtiyacım var; aç ya da tok olduğumu hissetmeye. Bu duyguyu dört ay önce unuttum sanırım, değil mi?
Ojelerime, sinirlerim gerildiğinde onları koparmaya. Düzenli olarak rengarenk boyamaya tırnaklarımı. Sanki siyah, gri ve kırmızıdan başka ojem kalmadı ne zamandır.
İkizime mesela; benimle konuşmasına, onu dinlemeye. Onunla ağlayıp gülmeye tekrar. Ondan başka kimsem olmadığı günlere dönmeye.
Arkadaşlarıma, çok sevdiğim herkese; beni teselli etmelerine, benimle konuşmalarına.
Telefonuma; durmadan mesajlar cevaplamaya.
Fondotensiz bir surata en çok, ellerimi yüzüme götürdüğümde kırmızıyı nasıl da örttüğümü hissetmediğim günlere.
Gözlüklerimin gözlerimi rahatsız etmemesine ihtiyacım var, görmek istiyorum hayatı adam gibi. Yamuk falan olmuyor.
Bill Kaulitz'i bir çocuk gibi sevmeye ihtiyacım var. Eskisi gibi yalnızca onun için ağlamaya ve onun için gülmeye. Onun hayaliyle yaşamaya.
Efe'ye mesela. Benimle 'Naber' oyunu oynamasına.
Karanlığa! Ölesiye korktuğum karanlığa ihtiyacım var, aklımı çelmesine. Korkularımı canlandırmasına.
Utangaçlığıma mesela; seni seviyorum diyemediğim, susmakla yetindiğim günlere.
Biraz daha salak olduğum günlere mesela. Bilmiyorum o zamanlar insanları umursamazdım en azından.
Her saniyemi aynı insanı düşünmekle harcamadığım bir hayata ihtiyacım var, eskisi gibi olmaya.
Harry Potter'ın beni mutlu etmesine, o film ile ağlayıp gülmeye.
Kaan'ı özledim belki, sessizce gözlerine bakmayı.
Belki salaaak diye bağırıp Selçuğu dövmeyi.
Belki Gülşah'ı dışlamayı. İlk okulda yaptıklarımı yapmayı.

En çok da ergen triplerine girmemeyi özledim -.-

Pamelia Cauas
Simyager
Simyager

MesajKonu: Geri: Koalafication   Çarş. Tem. 06, 2011 8:14 am

Yoğunluk yoğunluk yoğunluk... Benim ne zaman bu kadar çok görüşülesi arkadaşım oldu? Ya da hala tanımadığım insanlara dahi hayır diyemiyor muyum? Sanırım öyle oluyor. Hadi bakalım Pam, gidip saçlarını kurut önce, sonra diğer saçma sapan işler. Ama şunu söyleyeyim ki son beş güne kıyasla çok daha iyi hissediyorum. Ne bileyim daha mutluyum sanki. Kafam rahat en azından. Hmm, ilginç.

PW: Pam, senin kafana taş falan mı düştü?
LPC: Hayır güzelim, senin mazoşist duygularını değil kendi içimdeki iyiliği oynuyorm artık.

asdfghjkl

BetterThanLove:

Beat it! Oh yeah!:

Pamelia Cauas
Simyager
Simyager

MesajKonu: Geri: Koalafication   Cuma Tem. 08, 2011 12:39 am

Antiquitätengeschäft

Günün konusu yukarıdaki muhteşem kelime efenim. Bugün cıvığımı çıkaran Almanca dersinde karşılaştık kendisiyle, sınıftan tek kişiyle dahi anlaşamadı, zira hepimiz pis bakışlar attık ona. Sonra bu kurs git gide yorucu olmaya başladı. Ancak güzel habeeer; ilk haftanın sonuna geldik! Geriye kaldı dört hafta. Fakat Yeşim Hoca pazartesi günü ders saatini altıdan beşe alıp ek ders yaparak nereye gelmeye çalışıyor anlamış değilim, ne ayaksın? *-* Çok da ödev verdi. Hoş değil. Hı, bu arada, o kelime de şey demek; antikacı dükkanı gibi bir şey. Ama kitapta resmedilen dükkanı görseniz kiler sanarsınız hiç de dükkan gibi değildi, cidden.

Lassie Paula Ciffoni
Hufflepuff VI.Sınıf
Hufflepuff VI.Sınıf

Lakap : Pessie

MesajKonu: Geri: Koalafication   Cuma Tem. 08, 2011 9:41 am

Nmm nmm nm... Bugün yalnızca bir şarkı yazacağım. Güzelmiş aslında şarkı, telefonumda varmış -büyük ihtimalle Almina falan atmıştır zamanında- ama ben hiç dinlememişim. Sabah shuffleplay'de çıktı, dinledim, hoşuma gitti sözleri. Evet, arkadaşlarınızın şarkı atması güzel birşey oluyormuş. Yoksa ben Ozzy dahi dinlemiyor olurdum. Neyse. Şey sözlere göz at günlükcan, beğenirsen sana yazarken dinlerim bir dahakine. Şizofrene bağladığım andır, evet.

Bu aradaaa, Harry Potter ve Melez Prens kitabıma kavuştum sonunda!
Hemen okumaya başlayacağım. Beşinci kitabın İngilizcesini de bitirmeyeceğim, anlamıyorum zaten doğru düzgün. -.- Ayrıca, Türkçe bile kitap okumayan insanın İngilizce kitapla ne işi olur diye sorarlar adama. Neyse, neyse, neyse günlük tutma beni geç kalacağım! Görüşürüüüz, öpüyorum seni. *-*

SilentScream:

Pamelia Cauas
Simyager
Simyager

MesajKonu: Geri: Koalafication   Cuma Tem. 08, 2011 5:55 pm

GreenDay-Whatsername

Yukarıdaki link açılıp dinlenesidir. *-* Şimdi şarkının sözleri:

Whatsername:

Öyle işte, gidiyorum yine WW, annemin arkadaşının köyüne götürülüyorum. Aslında biraz meraktayım hayatımda ikinci kez köy göreceğim. Bir de Ankara'nın köyü olunca iş daha da ilginçleşiyor bana kalırsa. Pcyi de evde bırakıyorum. Tüm hafta sonumu Harry Potter ve Melez Prens okuyup, kitaba sarılıp geçireceğim. Bir de aveamın smsi yok. Hoş değil, ama turkcell var. Hı tcell amca bize heryöne sms vermiyor orası da ayrı bir durum. Gerildim. Bir sürü de ödev var. Neyse, sakin... 'Forgetting you but not the time' şarkıya eşlik ediyoruz. Hı bu arada Kocacığım Ahmet Efe Sarıdaş ile birlikte kendimize bir evlat da bulduk, yani bizden iki yaş kadar büyük (aslında tam tersini hayal ediyorduk, iki yaş ufak olacaktı), işi nasıl resmiyete dökeceğimizi bilmiyoruz, şimdilik imam nikahıyla falan yetineceğiz sdsgfh. (Bu sırada fizy bana Whatsername'nin koro tarafından söylenmiş klasik müzik versiyonunu dinletiyor. Fena değil k5.) Birkaç gif, resim falan atasım var, yalnız şu sırada evde olmamalıydım, annemlere gitmiş olmalıydım evet, hatun kafamı koparacak. Ama bana da yazık iki gün internetsiz olacağım. Hı bu arada LPCler artıyor genşler, yakında Bitkibilim Profesörünün ismini de LPC olarak değiştirmeyi düşünüyorum. Yeeeeyy.

Gif şeetmeye çalıştım ama yapamadım *-* O zaman aşağıdaki resme bak günlükcan

Spoiler:

Sponsored content

MesajKonu: Geri: Koalafication   

Koalafication
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 12 sayfasıSayfaya git : 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Sonraki