Wigtown Wanderers'a Hoşgeldiniz...
Wigtown Wanderers'a Hoş Geldiniz!

Forumumuzda vakit geçirip, role play yapmak lütfen için üye olun. 
AnasayfaSSSKayıt OlGiriş yap
Taşındık arkadaşlar! www.magusinvicta.com

Paylaş | 
 

 4. Sınıflar Online

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Sayfaya git : Önceki  1, 2
YazarMesaj
Elicia Aznavour
Şu anda Muggle'sınız. Lütfen rütbe başvurusunda bulununuz.
avatar

Mesaj Sayısı : 686
Kayıt tarihi : 06/11/10

MesajKonu: Geri: 4. Sınıflar Online   Çarş. Ocak 25, 2012 2:55 am

'' Bayan Remedios. Harika. Şimdi sizden elinizdeki çözeltiyi, elinizdeki filtre kağıdı ve huniyi kullanarak süzmenizi istiyorum. Katıları filtre kağıdında bırakın. Sıvıyı da yok edin.'' Bunun için laboratuar masalarında gerekli düzenek vardı. Küçük lavabolarındaki delikten akıp giden amonyak, büyülü bir düzenek içerisinde geri dönüşüme giriyor, simya dersinin çıktıları yeniden girdileri haline dönüşüyordu. Kimsenin elini çabuk tutmadığını gören Elicia bağırdı. '' Herkes daha hızlı olsun. Sınıftan çıkmadan patlamaya başlamalarını istemiyorum.'' Aynı şekilde iki kişinin daha bitirmek üzere olduğunu sezerek ismen seslendi. '' Bay Carlens, Bayan Pearl. Tıpkı Bayan Remedios'a tarif ettiğim gibi yapın.'' Dikkatle belirtme ihtiyacı duydu. '' Elinizdeki filtre kağıtlarında kalan katıları kağıdı büzüştürüp içine hapsedin. Bir parça tuz taşımak için kağıt kullanır gibi ve kağıtların hemen kurumasına izin vermeyin. ''

Acele etmek zorundaydılar. '' Kulaklıklarınızı takın. Beni duymanızı sağlayacağıma emin olabilirsiniz. Bitirmeyen herkes patlamaları kulaklıkları olmadan dinlemek zorunda kalacak! ''
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Cintia Lauwens
Ölü
avatar

Mesaj Sayısı : 1503
Kayıt tarihi : 28/10/11
Lakap : Camila Vallejo

MesajKonu: Geri: 4. Sınıflar Online   Perş. Ocak 26, 2012 5:51 am

Birkaç dakika içinde düzgün bir rotada giriş yapan dersin bugünkü konusuna girmeden önce, evet. Biraz merak olmalıydı. Genç cadının sıra arkadaşının değişik bir münasebetle sıradan ilişiğinin kesilmesinin tek sorumlusu Irma olabilirdi. Cintia’nın tuhaf ama bir o kadar eşsiz, okuldaki en yakını olan Irma’sı derse birkaç dakika farkla girmiş bulunuyordu. Cintia ona kocaman bir gülümsemeyle selam verdi. Ardından hızlıca şu cümleleri kurdu, sessiz ve derinden: “Yine gelişinde günün olayını belirlemiş bulundun. Görüşmeyeli nasıl gidiyor, yani bir-iki saat öncesinden beri.” Soru cümlesi dışında içinde saçma bir mizah bulunduran bir cümle olmuştu sonuncusu. Profesörün sesi yükselmeye başladığında ikisi de önüne dönüş malzemeleri tekrar tekrar göz süzgeçlerinden geçirmeye başladılar. Gözleri yine daha tıpasını bile açmadan burun eriten pis kokulu sarı çözeltide sabitlenmişti ki bir an için bu çözeltinin kapağı açılmış da kokusu odaya yayılmış gibiydi. “Açıyor muyuz?” dedi ihtiyatla Irma’ya. Bu bir tüpün etkisi buysa ve sınıfça tüplerimizi açarsak? Dikkatini derse verse notları için güzel bir yatırım yapabilirdi. Sınıfın havası yoğunlaşmış, üzerine bir de bu soğuk havada yanlışlıkla açıldığını henüz anladığı bir tüp amonyak ile kapalı pencerelerin boğduğu derslikte adeta yaşam mücadelesi veriyordu. Mahrem hastalığı gereğince sınıfı terk edip dışarıda bir doz temiz hava soluması gerekiyordu. Kalmak ve dersin gidişatını bekleme kararı aldı. Profesörün talimatları üzerine kafasında yaptığı çıkarım üzerinden pratiğe geçti.

Önce güvenlik açısından ellerine büyük geleceğini daha şimdiden anladığı eldivenleri parmaklarının arasından geçirdi. Bileklerini çoktan aşan bu eldivenlerden sonra sıra amonyağın asidik kokusunu ekarte edecek gaz maskesine gelmişti. Maskelerin takılışına pek yabancı olmayan Cintia, kullanma kılavuzuna her şeye rağmen göz atıp o şekilde gaz maskesini eldivenli elleriyle sıkıca tutup başından geçirdi. Artık sarı çözeltiyi açtığında rahatsız edici bir koku duyumsamaz olmuştu. On beş mililitresini beherin içine bıraktıktan sonra sıra işin en cafcaflı kısmına gelmişti. İyot ilk bakışta tanınacak bir elementti ki doğada saf bir halde bulunduğunda epey para ediyordu. Dersin başlarında bunu fark etmemiş olması şaşırtıcıydı Cintia için.

“Bence ses bombası için bu kadar uğraşmak gereksiz. Bir parça alüminyum folyo ve tuz ruhu ile eğlenceli işler çıkıyor. Yalnız cam şişeye koymamak lazım...” Irma’nın tarafına eğilirken elindeki tüm malzemeleri masa üzerine bırakmıştı. Bu aşamada biraz fazla oyalandığını fark edince yine de aceleye almadan bir tutam iyodu –iki parmağının arasına alırken miktarı defalarca kez değiştirmişti- beherin içindeki karışıma katıp masanın altından bir tahta çubuk ile karıştırmaya başladı. Sonraki talimatı net bir şekilde duyamadığından, bir ön sıradaki Hufflepuff’lu Elena Pearl’ün masasının önüne baktı. Sözde bu işi de çaktırmadan yapıyordu. Maskeyi takmadan önce içine ilk çektiği nefesteki amonyak acısı boğazlarını yakıyordu, hissetmemesi imkânsızdı. Huninin altına bir parça filtre kâğıdı ile elini lavabonun hizasında tutuyordu. Malzemelerin üzerine bulaşmaması için kollarını olabildiğince uzatmış, bedenini geri çekmişti. Sıvı lavabodan geçip gittiğinde filtre kâğıdının üzerinde sadece amonyakla karışmış iyot katıcıkları kalmıştı. Filtre kâğıdını içindekileri saracak şekilde büzüştürüp masanın üzerine koydu. İşte profesörün teşvikiyle içinde gereksiz bir adrenalin patlaması yaşamıştı, kulaklığı hızla kafasından geçirip avuç içlerini kulaklığın üstünden kulaklarına yapıştırıp beklemeye başladı. Gözleri sınıftakilerde, kulaklıklarını takabilecek olanları merakla bekliyordu.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Elicia Aznavour
Şu anda Muggle'sınız. Lütfen rütbe başvurusunda bulununuz.
avatar

Mesaj Sayısı : 686
Kayıt tarihi : 06/11/10

MesajKonu: Geri: 4. Sınıflar Online   Çarş. Şub. 08, 2012 3:36 am

Zaman hızlı akıyordu. Elicia, yeterince sinirli ve beklemekten sıkılmış halde elindeki asayı sallamadan önce diğerlerine baktı. Yeterince beklediği için söylendi. '' Pekala.'' Bir sürelik duyma kaybına yol açacağını umursamadan kulaklıklarını taktı ve ardından asasını hareket edip sınıfta sert bir rüzgarın esmesini sağladı. Bir anda, ardı ardına patlamaya başlayan deneylerden mor dumanlar yükseliyordu. Bütün sınıf mor dumanlar içerisinde kaldığında, cadı laboratuarın camlarını açtı. Duman dışarı süzüldüğünde, tüm önlükler mora boyanmıştı ve herkes panik halindeydi.

Bir kişi hariç. Cintia Lauwens.

Aznavour, Gryffindor'lu cadıya bakıp gülümsedi, ancak gülümsemesine hakim tek duygu, cadıdan beklemediği el çabukluğuna dair takdirdi. Herkes etrafta delirmiş gibi gezinmeden önce havada alev alev yanan harflerin belirmesi için asasını salladı.

'' SİZE ACELE ETMENİZİ SÖYLEMİŞTİM. BİRKAÇ SAAT SONRA YENİDEN DUYABİLECEKSİNİZ. O ZAMANA KADAR, ORTAK SALONLARINIZDA KALMAYA GAYRET EDİN. DERS SONA ERMİŞTİR. ''

Laboratuarı terketme çabası içerisindeki öğrencileri izlemeye koyuldu.

Not: Çıkışlarınızı yazabilirsiniz arkadaşlar.
Sağır olmanızı da kurgularınızdan birinde kullanabilir, isterseniz topluca hastane kanadına gidip bir şifacı ile rp yapabilirsiniz. Kolay gelsin.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Editta Remedios
Kurtkadın & Şifacı
Kurtkadın & Şifacı
avatar

Mesaj Sayısı : 37
Kayıt tarihi : 09/09/11
Lakap : Carnifex

MesajKonu: Geri: 4. Sınıflar Online   Salı Şub. 14, 2012 10:55 pm

Profesörün sözleri ile hemen kendini beğenmiş bir havaya giren cadı aynı zamanda biraz olsun da utanmıştı. Profesörün dediklerini harfiyen uygulamak için önündeki masaya pür dikkat kesilen yüzü her şeyi kuralına uygun olması için titreyen ellerini çözeltiye uzattı. Dökülmemesi için o kadar çok çaba sarf ediyordu ki yanındaki sevgilisinin gözünden kaçmamıştı bu durum. “Sakin ol sevgilim.” Gözlerini sevgilisinin gözleriyle buluştururken sakinlikten oldukça uzaktı. Önünde duran filtre kâğıdı ve huni yardımıyla çözeltiyi süzmeye çalışırken çözeltinin bir kısmını da masasının üstüne damlatmayı da ihmal etmemişti. Profesörün bağırması ile olduğu yerde adeta sıçrayan cadı lavabo deliğinden akıp giden amonyağı az kalsın elinde tuttuğu çözelti ile karıştıracaktı. Neden bu kadar çok heyecanlanıyordu ki? Kendisi bile anlamıyordu bu halini.

Aradan kaç dakika geçtiğinden emin olamayan cadı elindeki deneyin patlayışı ile sandalyesini devirdi. Çığlık atmamıştı ama başarısız olduğu için bağırmamak için kendini zor tutuyordu. Bütün sınıfı kaplayan mor bulutlar gözlerinin kamaşmasına yok açmasının dışında üstündeki önlüğü de berbat etmişti. İçinden söylediği birkaç kötü kelime ile yanındaki sevgilisine dönerken
“Kulaklarım çok kötü oldu.” Sevgilisinin hiçbir şey anlamadığını belli eden bakışları ile ne olduğunu o anda anladı cadı. Profesörün yazdığı yazıyı gördüğünde ise yanındaki sevgilisiyle beraber derslikten çıktı. Ortak salona giden merdivenleri inerken sevgilisinin elini tutuyor bir yandan da tırabzanlara tutunuyordu.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Bertrand Carlens
Slytherin IV.Sınıf
Slytherin IV.Sınıf
avatar

Mesaj Sayısı : 22
Kayıt tarihi : 09/09/11

MesajKonu: Geri: 4. Sınıflar Online   Salı Şub. 14, 2012 11:05 pm

Profesörün yanındaki sevgilisine anlattığı talimatları kendisi de bir, bir uygulamaya başlayan büyücü bir yandan da yanında elleri titremekten bir an olsun durmayan sevgilisini sakinleştirmeye çalışıyordu. Ama söylediklerinin çoğunu duymadığına da emindi. Önündeki çözeltiyi huni ve filtre kâğıdı kullanarak çözerken her şeyi doğru yaptığından emin olmak istiyordu. Çünkü ileride çok işine yarayacak bu deneyden kapabildiği her bilgi onun için kar sayılıyordu. Amonyağın lavabo deliğinden akıp gidişine bakarken tekrardan önündeki filtre kâğıtlarına dikti gözlerini. Ama daha sonra bir şeylerin ters gittiğini fark etmiş olacaktı ki duraksadı fakat duraksaması çok uzun sürmemişti çünkü arta kalan filtre kâğıtlarını büzüştürüp içine hapsederken oldukça kendinden emin görünüyordu büyücü. Tam o sırada nerede yanlış yaptığını fark ettiğinde çok geç olmuştu. Kurumasını beklememişti.

Elindeki deney tüpünün patlaması ile neye uğradığını şaşıran büyücü sınıfın içini dolduran mor bulutlardan bir şey göremez hale gelmişti. Sınıfın camını profesörün açtığını duyduğunda ise gözlerini üstündeki önlüğüne dikti. Her tarafının battığını gördüğünde ise sinirden ne yapacağını şaşırmıştı adeta. Sevgilisinin söylediklerini duyamadığında ise tam bir lanet okumuştu. Derslikten ayrılıp ortak salona doğru ilerlerken yanından geçtiği herkese kızıyor, tersliyordu.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
4. Sınıflar Online
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
2 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2
 Similar topics
-
» Bleach 283 Tr Türkçe Altyazılı
» One Piece 468.bölüm
» [Ultra Zırhlar] [Yeni Npcler] [7/24 Online Gm] [120 LWL'lik Silah & Zırhlar]
» I.Snıflar---I. Ders:Astronomiye Giriş ve Tanışma
» One Piece bölüm 460

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Wigtown Wanderers'a Hoşgeldiniz... :: Genel Olarak Wigtown :: Ders Arşivleri-
Buraya geçin: