Wigtown Wanderers'a Hoşgeldiniz...
Wigtown Wanderers'a Hoş Geldiniz!

Forumumuzda vakit geçirip, role play yapmak lütfen için üye olun.

AnasayfaSSSKayıt OlGiriş yap
Taşındık arkadaşlar! www.magusinvicta.com

Paylaş | 

Russkaya Ruletka

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3
YazarMesaj
Sedona Treveaux
Slytherin VI. Sınıf
Slytherin VI. Sınıf

Lakap : Taker Girl.

MesajKonu: Geri: Russkaya Ruletka   Ptsi Şub. 18, 2013 7:54 pm

Turgut Uyar'dan;
    Az konuşur olmayı, suskun olmayı erdem saymıyorum artık. Kendini kaçırmak, kendini gizlemek gibi geliyor bana.
Sedona Treveaux
Slytherin VI. Sınıf
Slytherin VI. Sınıf

MesajKonu: Geri: Russkaya Ruletka   Salı Şub. 19, 2013 9:40 pm

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
    Your hands were on my hips, your name is on my lips
    Over over again, like my only prayer.
Sedona Treveaux
Slytherin VI. Sınıf
Slytherin VI. Sınıf

MesajKonu: Geri: Russkaya Ruletka   Çarş. Şub. 20, 2013 8:24 pm

Tim Burton:

Sedona Treveaux
Slytherin VI. Sınıf
Slytherin VI. Sınıf

MesajKonu: Geri: Russkaya Ruletka   Perş. Şub. 21, 2013 8:31 pm

Can't find yourself, lost in your lie.

Çok yazık, çok. Böyle görüyorum bazen, sayının az olmasını isterdim ama değil, cevap versem mi vermesem mi bilemiyorum. Bazı olaylar vardır, bir yerden bakarsın bir taraf haklıdır sonra dönüp diğer taraftan bakınca öteki taraf haklıdır. Dar görüşlü biri olunca sadece tek bir yönden bakabiliyorsun, o yüzden her zaman ben haklıyım düşüncesi hakim oluyor zihninin içerisinde. Sonrasında insanlar neden ortasını bulamıyor işlerin? Ne yaparsan yap genişlemez o tür insanların dünyaları, kendileri istemediği sürece ne kadar uğraşırsan uğraş. Eh, bir insan sonunda kendisini haksız çıkarabilecek bir şeyi neden yapsın öyle değil mi? Öyle bir uğraş içerisine bile girmezler. Hayatlarını öyle sürdürmek hoşlarına gider çünkü. Memnundurlar hallerinden. Çevrelerine de kendileri gibi bir kafa yapısına sahip insanları toplarlar, böyle beş-on kişi belki bulurlarsa daha fazlasını. Ondan sonra bir olay olduğu zaman çıkışta gel zihniyeti gibi üstüne yürürler o bir yönden de haklı olan insanın üstüne. Birbirlerini kollarlar bir nevi.

Komik. Ya insanlar çocuk zihniyetine sahip olmayı çok seviyorlar, ya bilmeden böyle davranıyorlar ya da ben fazla olgun düşünceler içerisine giriyorum. Bazen etraftan da aynı şekilde davranılmasını bekliyorum ama bunu elde edemeyince ciddi bir şüpheye düşüyorum. Bu kadar önemli mi acaba? İnsanların gözünde kendini yükseltme çabası yani. Acizlik değil midir bu? Yedi-sekiz sene öncesinde böyle bir şey düşüneceğimi sanmazdım, o zamanlar arkadaş edinmek ve kendini popüler gösterme çabasına ben de sahiptim çünkü. Hepimizin öyle bir dönemi olmuştur hayatında, herkesle iyi geçinmek istediğin ve yüzünde 7/24 bir gülümsemeye sahip olduğun. Fakat bir süre sonra insanların gerçekten ne halt olduklarını anlayınca değişiyorsun ister istemez. Yavaş yavaş gerçekleşiyor her şey. Soğumalar, geri çekilmeler, cevap vermemeler. Çok merak ediyorum, bazılarının büyüme zamanı ne zaman gelecek? Keşke bedensel gelişimle zihinsel gelişim aynı anda ilerliyor olabilse ama ne yazık ki istediğimiz her şeyi elde edemiyoruz bu dünya üzerinde. Bazen senin de çaba göstermen gerekiyor.

Bir de günümüzün modası var; sahtelik. Çok şey yaşamış olabilirsin, sonuç olarak hiçbirimizin hayatı mükemmel değil. Hepimiz türlü türlü zorlukların üstesinden geldik ve hala gelmeye çalışıyoruz. Hayat kimseye gerçek anlamıyla gülen yüzünü göstermiyor. Yine de kendini kandırmak istiyor olabilirsin, kitaplarla ve filmlerle bunu yapmak çok kolay oluyor. Zamanında ben de denedim, kendimi kitap karakterlerinin yerine koydum onlar gibi davranmaya çalıştım. Ben süperim, ben harikayım, ben en iyisiyim modlarına girmek çok kolay. Gerçi artık öyle de değil bunlar. En kötüsü, en şeytanı, en fenası benim demen lazım. Öbür türlüsü şimdiki zamanda eski moda kaçıyor çünkü. İnsanlar bir de seninle o yüzden dalga geçmeye çalışıyor, sanki hakları varmış kendileri cidden şeytanlarmış gibi. İnternet üzerinden iletişim içerisinde olduğumuz için başkalarını kandırmak da hiç zor olmuyor, evet. Ama bir noktada gerçek hayatı kabullenmek zorundasın, illa birilerinin mi söylemesi gerekiyor farkına varabilmen için? Bu tür hayaller insanı mutlu etmekten çok mutsuz eder.

Sustukların gün geçtikçe konuştuklarını sahteleştiriyor. İçinden geldiği gibi değil, dışarıdan gördüğü gibi hareket etmeye başlıyor insan. O yüzden bundan sonra susmamaya kararlıyım.
Sedona Treveaux
Slytherin VI. Sınıf
Slytherin VI. Sınıf

MesajKonu: Geri: Russkaya Ruletka   Cuma Şub. 22, 2013 12:41 am

Kimlere güvendiğime dikkat etmeye başlasam benim için en iyisi olacak sanırım, zira hatalarımdan şu ana kadar hiç ders almamış olduğumu fark ettiğimde sinirleniyorum. İnsan bir kere kandırılır, iki kere kandırılır ama her seferinde de aynı hataya düşer mi anlayamıyorum. En başından saçma bir çaba içerisine girmişim gibi hissediyorum. Ya da daha da kötüsü, zamanımı harcamışım gibi. "Kimseye gereğinden fazla değer vermeyin." diyorlar ya, kesinlikle doğru bir söz bu. Bunu anlamak zaman alsa da, er geç öğreniyor insan.

Sil baştan başlamaya çalışıyorum böyle her şeye, alıştım artık bu tavrı uygulamaya. Vazgeçmiş olduğum ilk insan değil sonuç olarak. Önce de onlarcası oldu, sonrasında da onlarcası olacak gibi. Kırgınlıklarla dolu bir hayata devam etmek yerine, olanları bir kenara bırakıp önüme bakmayı öğreniyorum büyüdükçe. Çünkü karşıma çıkacak fırsatları kaçırmamam gerektiğini, bir hiç uğruna vazgeçecek zamanım olmadığını yaşım ilerledikçe anlıyorum. "Vakti geldiğinde bu yaptıklarına güleceksin." dedikleri hiçbir davranışım güldürmüyor aslında beni. Tam tersi harcadığım vakte üzülüyorum. Oysa seçimlerimin alternatif maliyeti o kadar yüksekmiş ki… Geçmiş uğruna gelecekten vazgeçmek kadar ziyan bir durum yok hayatta. Yine de hiçbir şey için geç değil. "Zararın neresinden dönsen kardır." sözüne sık sık şahit olmuşluğum vardır. Bu yüzden kaybettiklerim için hayıflanmak yerine, kazanabileceklerim için çaba harcamaya çalışıyorum.
Sedona Treveaux
Slytherin VI. Sınıf
Slytherin VI. Sınıf

MesajKonu: Geri: Russkaya Ruletka   Paz Mart 03, 2013 11:47 pm

Everybody just wanna play the lead.

İnsan ne kadar çok görmeden, bilmeden, tanımadan, anlamadan konuşuyor, yargılıyor ve karar veriyor. Belki bu yüzden herkes hayatında bir gün yanlış yerde olduğunu düşünüyor, yanında duran insanı artık tanıyamadığını söylüyor ve insanlığa inancı kalmadığını anlatıyor. Sanki bütün bunlar kibrine boğulmuş insanların haksız ve adaletten mahrum davranışlarından gelmiyor gibi.
Sedona Treveaux
Slytherin VI. Sınıf
Slytherin VI. Sınıf

MesajKonu: Geri: Russkaya Ruletka   Salı Mart 05, 2013 8:51 pm

Be still and know that I am here.

Bazen sıradan gibi duran bir kelimenin, bir insanın dünyasında ne kadar önemli olduğunu ve ona nasıl da adım attırabilecek gücü verdiğini anlatamam. Hele hiç beklemediğiniz birinden duymak bunu her şeyi çok daha farklı kılıyor. Hiç unutmayacağım. "Ben sana inanıyorum."
Sedona Treveaux
Slytherin VI. Sınıf
Slytherin VI. Sınıf

MesajKonu: Geri: Russkaya Ruletka   Ptsi Mart 18, 2013 9:10 pm

Tam şu sıra aslında ablamı ne kadar özlemiş olduğumu fark ettim, gerçi şu an yanımda olsa yine tartışır birbirimize laf atardık ama yine de yanımda olurdu. Beraber film dizi izler, televizyonda şu saatte olan kadın programlarıyla dalga geçer, yemek ya da tatlı söyler, oyun oynar ve muhabbet ederdik. Yine aramıza birileri girer miydi, girerdi. Bağırıp çağırır, komşuları ayağa kaldırırdık ama şimdi birbirimizle konuşmuyoruz bile. Skype'ta bile karşılaşmaz olduk artık, arada denk geliyoruz iki çift laf o kadar. Selam nasılsın, nasıl gidiyor iş ve okul... Biz olmuşuz iki yabancı, eskiden de öyleydik belki ama bu kadar belli değildi en azından. Ki kamerada görmek de insanın özlemini ne kadar giderebilir ki? Yine bilgisayar sırası için tartışsak keşke, gerçi şu durumda o da zor sanırım. Beraber Guitar Hero'ya gitsek, gelse bana "Hadi PES atalım.", "Hadi koşuya çıkalım.", "Hadi sinemaya gidelim." dese...
Sponsored content

MesajKonu: Geri: Russkaya Ruletka   

Russkaya Ruletka
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
3 sayfadaki 3 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3