Wigtown Wanderers'a Hoşgeldiniz...
Wigtown Wanderers'a Hoş Geldiniz!

Forumumuzda vakit geçirip, role play yapmak lütfen için üye olun. 
AnasayfaSSSKayıt OlGiriş yap
Taşındık arkadaşlar! www.magusinvicta.com

Paylaş | 
 

 Ünlü Almak ve Avatar İmza Yardımı İçin Kurallar

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Chryseis Lea Ruthvell
Tılsım Profesörü & Hufflepuff Bina Sorumlusu & Admin
Tılsım Profesörü & Hufflepuff Bina Sorumlusu & Admin
avatar

Mesaj Sayısı : 1559
Kayıt tarihi : 21/06/10
Yaş : 24

MesajKonu: Ünlü Almak ve Avatar İmza Yardımı İçin Kurallar   Cuma Ağus. 17, 2012 3:04 am

Ünlü Listesi Kuralları
1 ) Başka bir kullanıcının ünlüsünü almak için o kullanıcının, (Meta ünlüleri de dahildir.)
- Son giriş tarihi en az yirmi gün önce olması,
- En az 1 ay, otuz (30) gündür rp yapmamış olması,
- Online gözükse dahi, yirmi gün içinde hiç mesajı atmamış olması gerekir.
- Ünlü alımından yetmiş iki(72) saat sonra ünlü listesi kuralları işlemeye başlayacaktır.
Bu seçeneklerden birinin uyması yeterlidir.

Başkasının ünlüsünü alırken bu kurallara bakarak başvurun lütfen.

2 ) Hiçbir model metamorfmagus modeli olarak bir başka karaktere daha verilmeyecektir.
## Ortak kullanım yahut model sahibinden izin alma durumları istisnadır.

3 ) Mazeret bildiriminden sonra koruma süresi maksimum kırk beş gün olarak belirlenmiştir. Bu süre içerisinde sürekli olarak forum oyunlarında vakit geçiren üyeler moderatörlerce uyarılabilir.

Mazeret süresinin bitiminden sonra yeni rol oyunu bırakılması için üyeye yetmiş iki(72) saat verilir. Mazeret bitiminden sonraki yetmiş iki(72) saat içerisinde rol oyunu bırakmayan üyenin rütbesi de ünlüsü de alınabilir duruma gelecektir.

4 ) Başkasının ünlüsünü almak için yapacağınız başvurularda kişinin profil linkinin verilmesi zorunludur. İsim değişiklikleri yüzünden profilin bulunamaması söz konusu olduğunda moderatörlerimiz link isteme hakkına sahiptir. İsim değişikliğindn ötürü bulunamayan karakterlerin ünlüleri verildiği takdirde itiraz hakkı saklı değildir.

5 ) Avatar imza yardımı forumundaki başlıklara takım için yapılan başvurudan sonra başvurunuz en uygun sürede değerlendirilecektir. Bunun dışında başlığa ‘’ Takımım nerede kaldı?’’ vs gereksiz sorular yazarak başlığı kirletmemeniz rica olunur.

6 ) Avatar imza boyutları şu şekildedir.
Avatar 160 x 280
İmza 500 x 250 ( İmza boyutlarında tercihen değişikliğe gidilebilir; ancak buradaki rakam maksimumdur.)

7 ) Ünlü alabilmeniz için rütbe edinilmesi şarttır.

8 ) Aynı dönem içerisinde, ikinci kez mazeret bildiren üyelerimiz sadece 10 gün mazeretli sayılacaklardır. Bu sürenin sonunda mazeretleri kaldırılacaktır. 45 günlük mazeret kuralları, mazeret süresinin sonunda geçerli olacaktır. Bir şahıs mazeret hakkını doldurduktan ancak altı ay sonra yeni mazeret talebinde bulunabilir.

9 ) Ölü rütbesi alan karakterin sahibi, karakter ölü rütbesini aldıktan sonraki 7 (yedi) gün içerisinde, ünlüyü bir başka karakterine almaz ya da devrettirmezse, artık ünlü üzerinde hak iddia edemez ve bir başkası uygun şekilde başvurarak kullanım hakkında sahip olabilir.

10 ) Alınan ünlü yeniden mazeret alamaz. Başka bir karaktere aktarılması veya başka bir kullanıcı tarafından alınmasının önemi yoktur. Ünlü alındığında 72 saat içinde rp yazılması gerekir.

Bir örnek üzerinden açıklamak gerekirse: Hak sahibi olduğum Evan Rachel Wood adlı ünlünün ait olduğu karakterimin mazereti bitti ve kendisiyle yetmiş iki (72) saat içerisinde rp yazmadım. Bu sebeple ünlümün alınması için başvuru yapıldı ve kabul edildi. Ünlünün bir dönem içerisinde 2 mazeret alma hakkı sonlanmışsa eğer ünlünün yeni sahibi dönem sonlanmadan kendisine mazeret alamaz. Bununla beraber ünlüyü benim elimden almış olduğu için kendisinin yetmiş iki (72) saat içerisinde rp yazması gerekir. Eğer yazmaz ise ünlü onun elinden alınabilir. İlk kuralda söz edilen durum -ünlü alındıktan sonraki 72 saat içinde kurallar işlemeye başlar- bu kuralda geçerli değildir.

11) Mazeret başvurusu başlığına yazılmamış olan istekler listeye işlenmeyecektir. PMle yahut başka bir iletişim aracıyla istenen mazeretleriniz değerlendirilmeyecek, otomatikman reddedilmiş sayılacaklardır.

12) Moderatör onayladıktan sonra ünlü kullanım hakları ve kurallar devreye girmektedir.

13) Ünlü ortak kullanıma açıldığında, ortak kullanan kişi de, izin veren kişi de ünlünün sahibi kabul edilir. Aşağıdaki kural, iki kullanıcı için de geçerlidir, nitekim artık ünlü iki farklı kişiye aittir.

Ünlünün ortak kullanımı durumunda, ortak kullanımdaki diğer kullanıcıyı takip etmek, ünlü sahibinin sorumluluğundadır. Kurallara göre, ünlüyü kaybeden (pasif) kullanıcının yerine başka bir kullanıcı başvurduğunda, aktif olan kullanıcının rızasına gerek duyulmaz. Kurgu ortaklığı söz konusu ise (ikizlik vs.), zor durumda kalmamak adına, aktif olan kullanıcı, pasif olan kullanıcıdan ünlüyü alabilir ve bir başkasının ünlüye sahip olmasına engel olur. Bunun yapılmaması durumunda ünlü paylaşıma açıktır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.
WW Yönetimi
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
Ünlü Almak ve Avatar İmza Yardımı İçin Kurallar
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Wigtown Wanderers'a Hoşgeldiniz... :: Portre :: Karakteriniz :: Ünlü Listesi İşlemleri-
Buraya geçin: