Wigtown Wanderers'a Hoşgeldiniz...
Wigtown Wanderers'a Hoş Geldiniz!

Forumumuzda vakit geçirip, role play yapmak lütfen için üye olun.

AnasayfaSSSKayıt OlGiriş yap
Taşındık arkadaşlar! www.magusinvicta.com

Paylaş | 

Serpent'ın Çadırı

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Serpent Felis Leo
SFL Lideri
SFL Lideri

Lakap : Kaos'un Lordu

MesajKonu: Serpent'ın Çadırı   Ptsi Kas. 26, 2012 11:27 pm

...

It's all about Littleflair:

Sunset Miranda Allison
SFL
SFL

Lakap : Mirana Nightshade.

MesajKonu: Geri: Serpent'ın Çadırı   Ptsi Kas. 26, 2012 11:59 pm

"Korkuyorum, Fae. Ya biliyorsa? Tam ben kontrol edecekken kendine gelirse ve biliyorsun işte." diyebilmişti, Sunset. Korkuyla bakıyordu yeminle birbirlerine bağlı olduğu dostuna. Tanrıça her ne kadar onu rahatlatıp olayların korktuğu şekilde seyretmeyeceğini ona anlatmaya çalışsa da Sunset'i ikna etmek pek kolay değildi.

"Saçmalamayı kes, Sun. Hadi git ve gel. Her defasında aynı şeyin olacağını düşünüyorsun ve bir şey olmadı, değil mi?"

Kafasını hafifçe salladıktan sonra, son defa Tanrıçasının gözlerine bakıp Serpent'ın çadırına doğru ağır adımlarla ilerlemiş, yaklaşık bir dakika sonra çadırın girişine ulaşmıştı elindeki serum ve suyla birlikte. Rüzgarın tenini yalayıp geçmesine müsade etmiş, derin bir nefes almıştı bir daha bunları yapamayacakmış gibi. İçeri girdiğinde ise her zamanki gibi yerinden milim oynamamış olan platin saçlı efendisine doğru ilerledi rutin kontrolleri yapmak amacıyla. Bitmekte olan serumu kısa sürede değiştirmiş, kurumaya yüz tutmuş dudaklarını suyla ıslandırdıktan sonra birkaç yudum içmesini sağlamıştı.

&:

Serpent Felis Leo
SFL Lideri
SFL Lideri

MesajKonu: Geri: Serpent'ın Çadırı   Salı Kas. 27, 2012 12:24 am

"Conjucto!"

Başını duvara yasladığını hissetti. Gözlerinden akan kan damlalarının, göz çukurunun sınırında olduğunu, yanaklarına damlamasına ramak kaldığını hissedebiliyor, aynı günde dokuz defa kör edilmiş olmanın imkanını, uykuyla uyanıklık arasındaki zihninde tartamıyor, yaşadığı acının gerçek olup olmadığını dahi bilmediği gerçeğinin işkencesiyle kımıldayamaz halde bekliyordu. Duvar yumuşaktı, içeriye göçerek başının kulaklarına kadar kaybolmasını sağlıyordu. Kan damlaları ağır ağır yanağına süzüldü, burnunun iki yanından geçip dudaklarını ıslattı.

Tam da o an, dudaklarını bir başka elin, berrak bir sıvıyla ıslattığını fark etti. Zümrüt yeşili gözler ağır ağır açıldığında, yaprak ve ağaç dallarından oluşturulmuş bir çadırın tavanına bakıyor olduğunu idrak etmesi için birkaç saniye gerekti. Kendisine bakmayan ve koluna bağlanmış bir serumu değiştiren kızın kim olduğunu, saçlarını savurarak kendisine döndüğünde idrak etmişti. Henüz idrak edemediğiyse, gözlerini neden korkuyla açmış olduğuydu. Uyanık kalmaya, bilincini kapanmamaya zorladı.

"Sunset."

Sunset Miranda Allison
SFL
SFL

MesajKonu: Geri: Serpent'ın Çadırı   Salı Kas. 27, 2012 12:40 am

Hiç beklemediği bir anda sessizliği sonlandıran tanıdık sesin adını fısıldamasıyla irkilmişti, Sunset. Saniye beklemeksizin Serpent'a çevirdi gözlerini. Bitap düşmüştü. Zümrüt yeşili bakışlarına dahi yansımıştı büyücünün yorgunluğu. Yüzü günden güne çökmüştü, yirmilerinde olan büyücü yaşının getirisi olan diriliği ve gücü yok olmuştu adeta. Efendilerinin kendisine geldiğini idrak ettiğinde ise az önceki korkusu kaybolmuştu, yersiz ve büyük bir sevinç almıştı yerini. Bunu sergilemenin şu anda vakti olmadığının bilincindeydi, koşup diğerlerine haber verme ihtiyacı hissetmişti. Mürit adını verdikleri kardeşlerinin her biri onun için endişeleniyordu ve haberlerinin olması gerektiğini düşünmüştü ancak o bunu yapana kadar Serpent'ın o şekilde kalabileceğinden emin olmadığı için yerinde kaldı. Ne diyeceğini bilmeyerek yaklaşık otuz saniye kadar bekledi. Ne demeliydi, efendisine? Emin değildi. Kekeleyerek de olsa sözcükleri birer birer azat eti. "Serpent... Ben... Daha doğrusu biz, korktuk, senin için."

&:

Serpent Felis Leo
SFL Lideri
SFL Lideri

MesajKonu: Geri: Serpent'ın Çadırı   Cuma Kas. 30, 2012 1:13 am

Görüşü yavaş yavaş kendini toplama gayreti içerisindeyken, can damarının boyun kemiğinin üzerine çıktığını ve derisini zorlayarak, hızla attığını hissedebiliyordu. Kafası karışıktı, Serpent kafasının karışık olmasından hiç hoşlanmazdı. Hafifçe başını salladı, çenesini geçen saçları ve hafif sakalı alışılagelmişin dışındaydı. Gözünün önüne düşen telleri kenara çekmek istedi, fakat kolunu hareket ettirecek gücü kendinde bulamadı. Ne kadar zaman geçmişti? "İyileşemiyorum. Bu iyi değil."

Ciğerlerini zorlayarak, oldukça derin bir nefesi ciğerlerine çekip, ağır ağır verdiğinde daha iyi hissetmeye başladığını gördü. Bir tane daha aldı, ve sonrasında bir tane daha.

Bakışlarını Sunset'e yeniden çevirdiğinde, her şey, kızın alışılagelmişin dışındaki davranışlarını analiz edebilmesi için yeterliydi.

"Hala korkuyosun Sunset, uyandığımı görmene rağmen, korkmaya devam ediyorsun. Büyük, güzel gözlerindeki suçluluk yanaklarından kımıldatamadığım koluma damlıyor."

Yoruldu, ağır ağır gözlerini kapadı.

"Seni dinliyorum."

Sunset Miranda Allison
SFL
SFL

MesajKonu: Geri: Serpent'ın Çadırı   Salı Ara. 04, 2012 11:44 am

Anlatması gerektiğini, buna mecbur olduğunu biliyordu, Sunset, ancak nasıl dile getireceğinden emin değildi. Böyle bir şeyin nasıl söyleneceğine dair hiçbir fikri bulunmuyordu. Xavier'a olan sevgisi onun için bir görev haline gelmiş ve arada kalmıştı. Ne yapacağına karar veremez olmuştu artık. Neyin doğru neyin yanlış olduğundan şüpheliydi. Hangisi hangisiydi bilemiyordu. İçinde hapsolduğu karmaşanın son bulmasını, kafasını dinleyip huzuru bulmayı öylesine istiyordu ki kendisi bile bu arzunun büyüklüğünü kestiremiyordu.

Serpent'ın zümrüt yeşili gözlerine bakmaya cesaret edemiyordu, bakışları lordunun vücudunda geziniyordu bu sebeple. İyileşmekte epey zorlandığının farkındaydı, gözlerinin önünde günden güne eriyordu, Serpent. Derin bir nefes aldı, vaktin geldiğinin bilincindeydi. Daha fazla kendisine saklayamazdı.

"Xavier. Güvenini kazanmayı başardım, ama pek de hoşumuza gidecek şekilde olmadı. Bana güvenmekte zorlandığını, bir seçim yapmam gerektiğini söyledi. Seninle onun arasında... Sadakatim daima sana olacak, ama o esnada ne yapacağımı kestiremedim. Bir an önce karar vermeliydim, şüphelenmemesi gerekiyordu."

Sözlerini yarıda kesmek zorunda kaldı. Devamını nasıl getireceğine emin değildi. Sözlerinin sonunu hazırlayacağını biliyordu, seçeceği kelimelerde çok dikkatli olması gerekiyordu. Kısa bir süre düşündü.

"Ondan bir şeyler öğrenmem için elimden geleni yapmamı söylemiştin. Öyle yaptım. Onunla birlikte olmamı, krallığını onunla yönetmemi istedi. Düşündüm ki, hem onu hem krallığı elimde tutarsam her şey daha kolay olur bizim için."

&:

Serpent Felis Leo
SFL Lideri
SFL Lideri

MesajKonu: Geri: Serpent'ın Çadırı   Salı Ara. 04, 2012 5:09 pm

Kızın söylediklerini dinlediğinde, tek gözünü ağır ağır araladı Serpent. Bunu yapmasındaki tek amaç, bu güçsüz döneminde onu güldürmesi için bir şaka yapılıp yapılmamış olmasıydı, lâkin gayet ciddi görünen yoldaşı ona hala beklenti ve korku dolu gözlerle bakıyordu.

Güldü. Gülerken hareket eden göğsü her ne kadar canını yaksa da, ve karşı karşıya olduğu durum şaka olmasa da güldü. Zayıf kahkahasını jilet gibi kesen ufak bir öksürük spazmıyla iki büklüm oldu, derin nefesler çekerek toparlanmaya çalıştı.

"Kardeşiyle beraber arka sokakta pusuya düşürdüğümüzden beri Allison'lardan herhangi bir bilgi kırıntısı beklemedim, hala da beklemiyorum. Senden tek beklentim, krallığa giriş çıkışların, gizli geçitlerin, olası zayıf noktaların bir haritası." Islık misali fısıltısı sonlandığında diğer gözünü de açarak, tüm ciddiyetiyle kıza odaklanmıştı. "Senden bilgi istedim, onunla evlenmeni değil."

Sunset Miranda Allison
SFL
SFL

MesajKonu: Geri: Serpent'ın Çadırı   Salı Ara. 04, 2012 8:59 pm

Atılan kahkahanın hoşnutluktan kaynaklı olmadığını biliyordu. Gülmesinden kaynaklı olarak doğan göğüs hareketlerinin ona verdiği acıya şahitlik ederken Sunset, kendisi acı çekiyormuş gibi hissetmişti. Akabinde, Serpent'ın sözleri tokat misali suratına çarparken bunların olabileceğini bildiğini kendisine hatırlattı. 'Aferin, iyi yapmışsın, tebrik ederiz' sözlerinin eşliğinde alkışlar beklemiyordu elbette. Aksine bundan biraz daha sert bir tepkiyle karşılaşacağını düşünmüştü. Onun için Serpent'ın sözlerinin sertliği beklediğinden biraz daha iyiydi.

"İstediklerine sahip olmak göründüğü kadar kolay değil, her yerde şövalyesi, askeri var. Nereye girsem haberdar ediliyor. Önce onu, sonra adamlarını ele geçirmeliyim. O zaman haritalara ulaşmam kolaylaşır. Xavier'a bir şey olduğunda, benim yerimde kalmamı sağlayacak kadar içlerine girmeliyim ki, benden asla şüphelenmemeliler. O zaman gizli geçitlere ihtiyacımız kalmaz, ana kapıdan dilediğimiz şekilde girebiliriz, Serpent."

Durumu nasıl kurtaracağını, şüphelenmemesini nasıl sağlayacağını iyice şaşırmıştı, Sunset. Olabildiğince mimiklerini hareket ettirmemeye çalışıyordu. Yalvarır gibi görünmek istemiyordu, cidden bir planı varmış hissini vermeye çalışıyordu. Serpent'ı kandırmak elbette kolay değildi, ancak denemezse de kârlı çıkacak değildi.

"Olabildiğince ertelemeye çalışacağım, her gittiğimde haritalara ulaşmak için fırsat kollayacağım, bundan önce yaptığım gibi."

&:

Serpent Felis Leo
SFL Lideri
SFL Lideri

MesajKonu: Geri: Serpent'ın Çadırı   Çarş. Ara. 05, 2012 1:10 am

Başına saplanan ağrı, ve aniden gözlerine çöken ağrıyla gafil avlandı, gücünü zorlayarak bilinçli halde kaldı, fakat bunun uzun sürmeyeceğinin farkındaydı. Kızın söyledikleriyse adeta kesik kesik ulaşmıştı zihnine. Derin nefesler almaya devam ederek konuştu, sesi çok daha güçsüzdü.

"Bana sadakatini bilmesine rağmen seni krallığa kabul etmesi aptallık. Öldürülebilirsin, Xavier olmasa da Collesius tarafından."

Başını hafifçe çevirerek yeniden odaklandığı güzel yüze doğru elini kaldırmaya çabalamış, kızın da yardımıyla yanağını elinin tersiyle okşamıştı. Serpent'ın kendine yönelttiği, ve Raistlin'in de onayladığı kötü bir huyu vardı, her birini riske atamayacak kadar fazla değer veriyordu.

"Erteleyeceğini söylüyorsun, demek ki kararlısın. İlginç kısımsa, bunu onaylamayacağımı bilmene rağmen, bunun olmasını talep etmeyi dahi atlıyorsun."

Eli güçsüz düşerek yer çekimine yenilmişken, ilkine göre daha sert bir öksürük spazmıyla iki büklüm oldu, dudaklarının kendi kanıyla ıslandığını ve birkaç damlanın çenesine doğru aktığını hissetti. Serpent şüpheden nefret ederdi, yaşamı pamuk ipliğine bağlıyken bu ipi keserek sürece son vermeyi ciddi ciddi düşünse de emeli, hayatından önce gelirdi. Titreyen sözcükleri zorlukla salıvermişti.

"Seni dinlediğimi söyledim, ağzından laf almayı bekleyecek vaktim olmayabilir. Beni yorma Miranda."

Sunset Miranda Allison
SFL
SFL

MesajKonu: Geri: Serpent'ın Çadırı   Çarş. Ara. 05, 2012 9:00 pm

Serpent'a karşı yaptığı laf oyunlarının bir işi yaramayacağını bildiği halde çırpınması dışarıdan bakıldığında komik olarak algılanabilirdi ancak yapabileceği başka bir şey yokmuş gibi hissediyordu. Dudaklarında başlayıp çenesinden aşağı doğru akan kanı kenarda duran mendille temizledi. Yorgun sesini her işittiğinde onu iyileştirebilmek için bir şeyin olması için tekrar dua ediyordu.

"Collesius, kendisini oraya ait hissetmediğini ve kısa sürede oradan ayrılacağını söyledi. Hem, sana yemin ettiğimde herhangi bir görev sırasında ölebileceğimi biliyordum. Xavier için kabul edilmiş bir teklif, onun için yeterli oldu galiba."

Collesiusla konuşmaları aklına geldi. Ona arka çıkacağını, kabul edilmesini sağlayacağını ve ardından gideceğini söylemişti. Sebebini anlamamıştı ancak sormaya da tenezzül etmiş değildi. Birbirlerinin düşmanı olmalarına rağmen ona neden yardım edeceğini elbette merak ediyordu. Collesius'un gizemli edasının altında yatanın ne olduğunu bilmek de isterdi elbet ama söylemeyeceğini de biliyordu.

"Bunu istememin sebebi bizden birilerini kaybetmeden orayı ele geçirmek. İçimizden bir kişi dahi ölse diğerleri kendini toparlamakta zorlanacaktır. Bugüne kadar yeterince kayıp vermedik mi? Xavier ya da Collesius beni öldürme fırsatı bulmadan onlardan kurtulmayı başarabilirim, ama Xavier bunu yapabilecek kadar cesur değil."

Peki ya ben?
İstediğim iznin değil diyebilmeyi isterdi ya da Serpent'a itiraf edebilmeyi. Yapamazdı, eğer yaşamayı istiyorsa. Xavier'a ne olacağını söylemişti, başına gelecekleri ama o yine de onu bu seçime zorlamıştı. Kısa bir an için sevgilisinin sevgisinden şüphe etti ancak saçmaladığına kendisini inandırması çok zaman almamıştı.

"Haritalara ulaşabilirsem ya da içlerine o zamana kadar girmeyi başarabilirsem, bu evlilik elbette olmayacak. Söyleyecek başka bir şeyim yok, Serpent. Her şeyden haberdar ettiğimi gibi bunu da söylemem gerektiğini düşündüm. İstediğim Allison değil, amaçlarımıza ulaşmak. Bunun için her şeyi yapacağımızı söylemiştik. Ben de bana düşeni yapmaya çalışıyorum."

&:

Serpent Felis Leo
SFL Lideri
SFL Lideri

MesajKonu: Geri: Serpent'ın Çadırı   Paz Ara. 16, 2012 1:28 am

Sunset'in sözcüklerini dinlediği her saniye daralan göğsüyle mücadele etmeye çabalarken, tıkanık idrak yolları acının keskin etkisiyle açılıyordu. Dudaklarını silen mendilin, çatlakların üzerinden geçtiğinde verdiği keskin sızı ona çekilemez geliyordu. Düşüncelerini buna rağmen zorlukla da olsa toparlayıp, kilit soruyu ağır ağır verdiği nefesle beraber sordu.

"Gözlerimin içine bak Miranda, ve bana Allison'ı istemediğini söyle. Ve sana emrediyorum, eğer yalan söylersen, yeminin canını alacak."

Sunset Miranda Allison
SFL
SFL

MesajKonu: Geri: Serpent'ın Çadırı   Ptsi Ara. 24, 2012 8:45 pm

Anılmasına alışık olmadığı ikinci ismi Serpent'ın dudaklarının arasından salıverilirken akabinde gelen sözcükler bedeninin korkuyla sarılmasına sebep olmuştu. Zorlanarak da olsa yutkundu ve boğazından aşağıya doğru akarken çıkan ses çadırın sessizliği arasında kendini duyurmayı başarmıştı. Ne diyeceğini bilemeyip afallayan Sunset, birkaç dakika boyunca sessiz kaldı. Konuşma yetisi elinden alınmıştı adeta. Ne diyeceğine bilememezlik içinde Serpent'a çekinerek de olsa bakma cüretinde bulundu. Yalan söyleyemezdi, yıllar önce ettiği yemin bunu yapmasına engel olacak sözcükleri içeriyordu ve Serpent da söylemesi durumunda yaşanacakları gayet açık bir şekilde dile getirmişti. Gerçeği söylemesi durumunda da aynı şeyi yaşayacağına emindi, Sunset. Ne yaparsa yapsın bir çıkış yolu yoktu onun için. Her şekilde ulaşacağı yer aynıydı. (*)

"Ben... Bilmiyorum. Onu istemediğime kendimi inandırmak için çok uğraştım, ama gerçeği değiştiremedim. Sanırım, Allison'a karşı onun bana hissettiği şeyleri hissediyorum. Ben istemedim, böyle olmasını."

Sanırım, her şey bu kadar. Her defasında bir adım kala kurtulduğum ölüm meleğinden, bu defa kaçmayı başaramayacağım.

*iki ucu b.klu değnek hoçam asdasdads

&:

Serpent Felis Leo
SFL Lideri
SFL Lideri

MesajKonu: Geri: Serpent'ın Çadırı   Perş. Ocak 10, 2013 11:14 pm

Sözcükler kulaklarına ulaştığında birkaç saniye boyunca sessizliğe hakimiyet verdi, sonrasında kaburgalarının acıyla sızlayacağını bile bile güldü. Kan donduran ve cadırın içindeki havayı tamamen değiştiren, Sunset'in bir yaprak gibi ince ince titremesine sebebiyet veren bir kahkahaydı bu.

"Bu göze aldığım bir riskti, fakat bu kadar aptallaşacağını fark etmedim. Yine de bu bizim için" Aniden bastıran öksürükle iki büklüm oldu, dudaklarını bir kez daha silip sözünü tamamladı "iyi bir haber. Başarabileceğine inanıyorsan evlen ve tahtı bana ver. Eşyalarını topladığında yanıma bir kez daha uğra, ve bu sefer beni hayal kırıklığına uğratma Allison." Bilincini yavaş yavaş kaybettiğini anladığında son sözcüklerini söyleyerek konuyu kapatmış, kabuslarının alevden elleri omuzlarından tutarak cehennemlerinin derinliklerine doğru sürüklemişti.

-SON-

Serpent'ın Çadırı
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası